American manicure - czym różni się od klasycznego frencha i jak go zrobić?

American manicure jak wykonać fot. ImaxTree/ AgencjaFree
Lubisz klasyczny francuski manicure? W takim razie american manicure to coś dla ciebie. To hit w stylizacji paznokci w ostatnich miesiącach. Być może już dawno wybierałaś ten styl, myląc go z frenchem – są bardzo podobne. Zobacz, jak dokładnie wygląda amerykański manicure i jak go wykonać.
/ 16.03.2022 09:28
American manicure jak wykonać fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Chociaż sezon wiosna-lato 2022 w stylizacji paznokci stoi głównie pod znakiem koloru, to jednak nie zapominamy o klasyce. Modny będzie francuski manicure (również też z końcówkami w kolorach tęczy) oraz tzw. american manicure. Śledząc uważnie trendy na Instagramie i Pintereście widać, że mani w takim wykonaniu zyskuje na popularności i ma duże szanse przebić znanego i lubianego frencha.

Jak wygląda american manicure?

American manicure do złudzenia przypomina frencha. Ważne są jednak detale. W podstawowej wersji american manicure to paznokcie w kształcie migdała, z płytką pomalowaną w odcieniach nude lub w transparentnym, różowym kolorze oraz z delikatnie podkreśloną końcówką, prawie stapiającą się z resztą paznokcia. Patrząc na zdjęcia pod hasztagiem #americanmanicure widać, że wiele dziewczyn interpretuje go na swój sposób, zmieniając kształt płytki oraz intensywność przenikania kolorów.

French manicure krok po kroku. Jak go zrobić, żeby wyszedł perfekcyjnie?

Jak zrobić paznokcie w stylu american manicure?

American manicure wykonuje się inaczej, niż ten w stylu francuskim. Aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, zmieniamy kolejność. Najpierw malujemy białym lub mlecznym kolorem końcówki, następnie pokrywamy paznokcie lakierem zbliżonym do koloru naturalnej płytki (we francuskim manicure jest odwrotnie). Końce możemy pomalować pędzelkiem, równomiernie rozprowadzając lakier od środka lub wykorzystać gotowe szablony, które pozwolą zrobić perfekcyjny łuk.

Ciekawie będzie prezentował się również american manicure ombre. Aby uzyskać taki efekt, w namalowany biały pasek należy delikatnie uderzać małą gąbeczką aby rozetrzeć lakier, następnie poczekać aż wyschnie i nanieść ostateczny kolor.


Czytaj także:
Paznokcie na Wielkanoc 2022 - 6 inspiracji na świąteczny manicure
Modne paznokcie hybrydowe wiosna-lato 2022: 8 pomysłów na stylowy manicure

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA