Slugging paznokci - jak dbać o suche skórki? Szybki sposób z TikToka, który je nawilży i odżywi

slugging paznokci fot. ImaxTree/ AgencjaFree
Dzięki najnowszemu trendowi z Tiktoka, kruche, popękane paznokcie i suche skórki będą należeć do przeszłości. Poznaj slugging — łatwy i szybki trik, który powinnaś włączyć do pielęgnacji od zaraz. Twój jesienny manicure będzie wyglądał o niebo lepiej.
/ 09.09.2022 05:23
slugging paznokci fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Trendy kosmetyczne na TikToku nie mają końca. Teraz, kiedy jesień tuż za rogiem i nasza rutyna pielęgnacyjna wymaga aktualizacji, użytkownicy codziennie dostarczają nam cenne wskazówki, jak utrzymać skórę w dobrej kondycji i przejść przez chłodniejsze dni bez szwanku. Jak wszystkie wiemy — mróz, deszcz, ogrzewane pomieszczenia, ani trochę jej nie sprzyjają i bez odpowiedniej troski staje się  sucha, matowa i mało elastyczna. Jednak w tym okresie powinnyśmy skupić się nie tylko na pielęgnacji twarzy i ciała, ale też na dłoniach, a dokładniej — paznokciach i skórkach, które często pozostawiamy bez opieki.

Zazwyczaj ograniczamy się do wsmarowania kremu nawilżającego, natomiast jeśli chcemy, żeby nasza płytka była zdrowa i mocna, a skórki nawilżone, gładkie i miękkie, musimy zadbać o nie osobno. Pomocny będzie slugging - najnowszy trend, który obecnie jest gorącym tematem na popularnej platformie. Jest bezpieczny i jak potwierdzają użytkownicy, którzy przyjęli go do siebie —  robi cuda z paznokciami.

Naturalny i szybki trik na usunięcie akryli z TikToka - nawilży twoje paznokcie, zamiast je uszkodzić

Slugging paznokci — co to jest i na czym polega?

Slugging paznokci to nic innego jak smarowanie skórek wazeliną kosmetyczną. Zabieg nie jest rewolucyjny (możliwe, że wiele z nas robiło to już wcześniej), ale jest przepustką do zadbanych, zdrowych, mocnych paznokci i miękkich skórek. Płytki przestaną się kruszyć i rozdwajać. Trend spopularyzował dr Charles @drcharlesmd1, który w kilkunastosekundowym filmiku daje wskazówki, jak i kiedy dokładnie to robić, żeby uzyskać najlepsze efekty. Zobaczcie:

@drcharlesmd1 ♬ Envolver - Anitta

Sugeruje, aby kosmetyk nakładać na skórki tuż przed snem, najlepiej codziennie. Zabieg nie jest wymagający i zajmuje kilka sekund, ale robiony regularnie, zmieni twoje paznokcie nie do poznania. Niektórzy użytkownicy przed aplikacją wazeliny wmasowują olejek, który ma zapewnić dodatkową porcję wilgoci. Dla maksymalnych korzyści warto robić regularnie peeling i zakładać na noc rękawiczki bawełniane — efekt będzie imponujący.

Czytaj także:
Jak zapuścić paznokcie? Sprawdzone triki i porady na piękne i długie paznokcie
Jak utwardzić paznokcie, żeby się nie łamały? Domowe sposoby, utwardzenie płytki akrylem, najlepsze odżywki

Redakcja poleca

REKLAMA