Markery do paznokci fot. Adobe Stock

Markery do paznokci - co to jest i jak ich używać?

Markery do paznokci to produkty 3 w 1, które ułatwiają i przyśpieszają wykonanie manicure hybrydowego w domu.
Małgorzata Machnicka / 07.04.2021 12:12
Markery do paznokci fot. Adobe Stock

Markery do paznokci to hybrydowe emalie zamknięte w formie wygodnego pisaka. Są niezwykle poręczne. Mają zgrabny, odpowiednio wyprofilowany pędzelek, który ułatwia malowanie paznokci przy skórkach, bez zalewania ich lakierem. Ilość lakieru dozuje się poprzez przekręcanie markera.

Markery do paznokci polecane są osobom, które albo po raz pierwszy chcą zrobić manicure hybrydowy w domu, albo chcą go wykonywać o wiele szybciej.

Jakie jeszcze mają zalety? To produkt 3 w 1 - taki lakier nie wymaga użycia dodatkowej bazy czy top coatu. Jakieś minusy? Dość wąska gama kolorystyczna - większość marek ma w swojej ofercie po kilka lub kilkanaście odcieni.

Jak wykonać manicure markerem do paznokci?

Marker do paznokci zdecydowanie ułatwi manicure. Musisz pamiętać jedynie o tym, aby powoli i ostrożnie dozować lakier, (przy gwałtownym przekręceniu nasadki może wydostać się go za dużo), a malowanie paznokci rozpoczynać od środka płytki.

  • Zacznij od standardowego manicure - wytnij lub odsuń skórki i nadaj odpowiedni kształt paznokciom.
  • Odtłuść paznokcie cleanerem.
  • Zdejmij nasadkę opakowania markera, trzymając go do dołu. Przekręć ostrożnie ruchomą końcówkę, a gdy pojawi się emalia, nałóż pierwszą warstwę lakieru na paznokcie. Zacznij od środka płytki, a następnie aplikuj ją przy skórkach - produktu będzie wtedy nieco mniej, co ułatwi zadanie.
  • Paznokcie wsuń pod lampę UV/LED.
  • Nałóż drugą warstwę lakieru i ponownie utwardź.
  • Odtłuść paznokcie cleanerem, ponieważ lakier posiada warstwę dyspersyjną (na waciku pozostanie trochę koloru). 
  • Umyj ręce i nałóż odżywkę lub olejek na skórki wokół paznokci.

Manicure wykonany markerem do paznokci, wytrzyma dokładnie tyle samo co klasycznym lakierem hybrydowym - do 3 tygodni. Wszystko oczywiście zależy od stanu i kondycji paznokci.

Gdzie kupić markery do paznokci?

Pierwszą marką na polskim rynku, w ofercie której pojawiły się markery do paznokci, był Semilac. Dostępnych jest kilkanaście kolorów - od nude, przez czerwień, aż po fiolety.

Markery do paznokci ma również marka Ciate (tutaj kolorów jest tylko 5), L'Oreal czy OPI. Marka własna perfumerii Douglas do wyboru proponuje 8 odcieni, w tym granat i szary.

Kosztują od 29 do 60 złotych.

Więcej o modnym manicure:
Manicure biologiczny - co to jest?
Jak wykonać manicure kauczukowy?
French manicure krok po kroku