Manicure japoński fot. Adobe Stock

Manicure japoński - efekty, jak go wykonać i ile kosztuje?

Manicure japoński to zabieg, który odżywia i wzmacnia paznokcie. Polega na wcieraniu pasty z witaminami i użyciu specjalnego pudru.
Elżbieta Mańkowska / 10.12.2019 16:59
Manicure japoński fot. Adobe Stock

Manicure japoński jest stosowany przez Azjatki od setek lat. Jest idealny dla kobiet, które mają kruche i łamliwe paznokcie, dlatego bardzo często korzystają z niego kobiety, które miały żelowe paznokcie lub manicure hybrydowy. Możesz wykonać go u profesjonalistki w salonie kosmetycznym lub sama w domu. Co warto wiedzieć o tym sposobie pielęgnacji paznokci?

Na skróty:

Co to jest manicure japoński?

To autorska metoda pielęgnacji paznokci opracowana przez japońską firmę P. Shine (dlatego manicure japoński czasem nazywany jest manicurem p.shine). To zabieg, który polega na wcieraniu pasty z witaminami i minerałami w paznokcie oraz naniesieniu warstwy specjalnego pudru.

Celem zabiegu jest odżywienie, regeneracja oraz wzmocnienie łamliwych i rozdwajających się paznokci. Manicure japoński opiera się na naturalnych składnikach, takich jak: pyłek pszczeli, witaminy A i E, krzemionka z Morza Japońskiego. Jest to sposób pielęgnacji paznokci stosowany przez Japonki od blisko 400 lat.

Jak wykonać manicure japoński?

Zacznij do wykonania klasycznego manicure - spiłuj paznokcie i odsuń skórki. Pierwszym krokiem w japońskim manicure jest zmatowienie płytki paznokci pilniczkiem. W ten sposób zostaną odsłonięte kanaliki prowadzące w ich głąb i dzięki temu wmasowywana odżywcza zielona pasta doskonale w nie wniknie. Aby jednak ją zatrzymać, należy nanieść i wmasować specjalny puder, który dodatkowo nabłyszcza paznokcie.

Istotą całego zabiegu jest wcieranie pasty i pudru, które powinno być wykonywane w jednym kierunku polerką z naturalnej skóry jelenia. Podczas wcierania pasty wykonywany jest energiczny masaż, który ułatwia wchłanianie się składników i zapewnia paznokciom zdrowy, różowy kolor.

Manicure japoński - efekty

Widać je niemal natychmiast - paznokcie są niezwykle gładkie i błyszczące. Warto pamiętać, że po zabiegu nie powinno się malować paznokci przez 6-7 dni, ponieważ płytka jest mocno natłuszczona.

Aby uzyskać trwałe efekty zabieg należy powtórzyć 3-4 razy w odstępach 3 tygodni. Manicure japoński daje bardzo delikatny połysk, dzięki czemu mogą poddawać się mu także mężczyźni.

Manicure japoński - cena

Na wykonanie manicure'u  japońskiego możesz umówić się do salonu kosmetycznego. Ceny jednego zabiegu wahają się od 60 do nawet 100 złotych.

Jednak jeśli zaopatrzysz się w niezbędne produkty, możesz spróbować wykonać go sama w domu. Taki zestaw kosztuje około 100 złotych.

Tego będziesz potrzebować:

  • dwustronny pilniczek,
  • drewniana szpatułka,
  • pasta p.shine,
  • puder,
  • polerka.

Więcej na temat różnych rodzajów manicure:
Paznokcie ombre - jak je zrobić krok po kroku?
Efekt syrenki na paznokciach - jak go zrobić?
Czerwone paznokcie - jak dobrać idealny kolor?
Co to jest tytanowy manicure? Zalety + porównanie z hybrydą
Paznokcie żelowe - jak je zrobić krok po kroku?
Tipsy - jak przykleić, jak zdjąć i czy niszczą paznokcie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/17.05.2018 22:28
po manicure japońskim moje paznokcie wyglądają jak nowe! piękne, zadbane, a to wszystko dzięki Laser 4 Toruń!
/03.10.2016 17:41
po hybrydzie moje paznokcie ledwo funkcjonowały. teraz przerzuciłam się na colorgele z opi, jako jedyne nie uczulają i nie podrażniają mojej płytki paznokcia. zauważyłam, że dzięki nim moje paznokcie są zdecydowanie mocniejsze i twardsze.
/07.09.2016 18:13
Filmik jest beznadziejny... Gwiazdki odstają, za pewne przy pierwszym wycieraniu rąk w ręcznik część się oderwie. Posypane brokatem wyglądają jeszcze gorzej - naciapkane na paznokciu fuj.
POKAŻ KOMENTARZE (4)