Manicure japoński fot. Adobe Stock

Manicure japoński - efekty, jak go wykonać i ile kosztuje?

Manicure japoński to zabieg, który odżywia i wzmacnia paznokcie. Polega na wcieraniu pasty z witaminami i użyciu specjalnego pudru.
Małgorzata Machnicka / 28.04.2020 16:59
Manicure japoński fot. Adobe Stock

Manicure japoński jest stosowany przez Azjatki od setek lat. Jest idealny dla kobiet, które mają kruche i łamliwe paznokcie, dlatego bardzo często korzystają z niego kobiety, które miały żelowe paznokcie lub manicure hybrydowy. Możesz wykonać go u profesjonalistki w salonie kosmetycznym lub sama w domu. Co warto wiedzieć o tym sposobie pielęgnacji paznokci?

Spis treści:

  1. Manicure japoński - co to jest?
  2. Jak wykonać manicure japoński?
  3. Manicure japoński - efekty
  4. Ile kosztuje manicure japoński?

Co to jest manicure japoński?

To autorska metoda pielęgnacji paznokci opracowana przez japońską firmę P. Shine (dlatego manicure japoński czasem nazywany jest manicurem p.shine). To zabieg, który polega na wcieraniu pasty z witaminami i minerałami w paznokcie oraz naniesieniu warstwy specjalnego pudru.

Celem zabiegu jest odżywienie, regeneracja oraz wzmocnienie łamliwych i rozdwajających się paznokci. Manicure japoński opiera się na naturalnych składnikach, takich jak: pyłek pszczeli, witaminy A i E, krzemionka z Morza Japońskiego. Jest to sposób pielęgnacji paznokci stosowany przez Japonki od blisko 400 lat.

Jak wykonać manicure japoński?

Zacznij do wykonania klasycznego manicure - spiłuj paznokcie i odsuń skórki. Pierwszym krokiem w japońskim manicure jest zmatowienie płytki paznokci pilniczkiem. W ten sposób zostaną odsłonięte kanaliki prowadzące w ich głąb i dzięki temu wmasowywana odżywcza zielona pasta doskonale w nie wniknie. Aby jednak ją zatrzymać, należy nanieść i wmasować specjalny puder, który dodatkowo nabłyszcza paznokcie.

Istotą całego zabiegu jest wcieranie pasty i pudru, które powinno być wykonywane w jednym kierunku polerką z naturalnej skóry jelenia. Podczas wcierania pasty wykonywany jest energiczny masaż, który ułatwia wchłanianie się składników i zapewnia paznokciom zdrowy, różowy kolor.

Manicure japoński - efekty

Widać je niemal natychmiast - paznokcie są niezwykle gładkie i błyszczące. Warto pamiętać, że po zabiegu nie powinno się malować paznokci przez 6-7 dni, ponieważ płytka jest mocno natłuszczona.

Aby uzyskać trwałe efekty zabieg należy powtórzyć 3-4 razy w odstępach 3 tygodni. Manicure japoński daje bardzo delikatny połysk, dzięki czemu mogą poddawać się mu także mężczyźni.

Dostępny w Groupon kod rabatowy to doskonała okazja, aby zapisać się na profesjonalny manicure japoński.

Manicure japoński - cena

Na wykonanie manicure'u  japońskiego możesz umówić się do salonu kosmetycznego. Ceny jednego zabiegu wahają się od 60 do nawet 100 złotych.

Jednak jeśli zaopatrzysz się w niezbędne produkty, możesz spróbować wykonać go sama w domu. Taki zestaw kosztuje około 100 złotych.

Tego będziesz potrzebować:

  • dwustronny pilniczek,
  • drewniana szpatułka,
  • pasta p.shine,
  • puder,
  • polerka.

Gotowe zestawy do japońskiego manicure'u:

Więcej na temat różnych rodzajów manicure:
Paznokcie ombre - jak je zrobić krok po kroku?
Efekt syrenki na paznokciach - jak go zrobić?
Czerwone paznokcie - jak dobrać idealny kolor?
Co to jest tytanowy manicure? Zalety + porównanie z hybrydą
Paznokcie żelowe - jak je zrobić krok po kroku?
Tipsy - jak przykleić, jak zdjąć i czy niszczą paznokcie?