Lampa UV czy LED? Którą wybrać, żeby zrobić trwały manicure hybrydowy?

lampa uv czy led fot. Adobe Stock, Виктория Попова
Lampa utwardzająca to niezbędne narzędzie do wykonania hybrydy i paznokci żelowych. Odpowiednio dobrana gwarantuje trwały i udany manicure. Zastanawiasz się, która lampa - UV czy LED, lepiej sprawdzi się do pracy w domu? Przeczytaj, jakie są różnice i na co zwracać uwagę przy zakupie.
Małgorzata Germak / 06.05.2022 10:40
lampa uv czy led fot. Adobe Stock, Виктория Попова

Dobór odpowiedniej lampy jest kluczowy, bo to od niej w dużej mierze zależy trwałość i jakość naszego manicure hybrydowego. Dobrze utwardzony lakier nie będzie się marszczył ani odpryskiwał. W sklepach znajdziesz duży wybór urządzeń – o różnych rozmiarach, mocy i innym rodzaju światła (UV lub LED). Na jakie parametry zwracać uwagę? Czy warto zainwestować w droższą lampę, czy najtańsza na rynku też się sprawdzi przy domowym utwardzaniu paznokci?

Spis treści:

  1. Lampa do hybryd UV i LED - jakie są różnice? 
  2. Lampa UV czy LED - na co zwracać uwagę przy zakupie?
  3. Lampa UV czy LED - którą lampę wybrać?

Lampa do hybryd UV i LED - jakie są różnice? 

Przed zakupem, warto sobie odpowiedzieć na pytanie – jak często będzie używana? Kilka razy w miesiącu w domu, czy ma być profesjonalna? Lampy LED wykorzystywane są w większości salonów kosmetycznych. Są bardzo wytrzymałe - mogą pracować nieustannie przez kilka lat. W środku mają niewymienne, energooszczędne diody LED o długiej żywotności. W przypadku lamp UV trzeba - średnio, co 6-10 miesięcy - wymieniać żarówki.

Jak zdjąć hybrydę krok po kroku?

Może się zdarzyć, że lampa LED nie utwardzi wszystkich rodzajów lakierów, a konkretnie może być problem z żelami. Związane jest to z długością emitowanej fali. Tylko urządzenia wyposażone w nowoczesne diody sobie z tym poradzą. Lampa ze światłem ultrafioletowym działa na każdy lakier - hybrydowy i żelowy.

Lampy UV utwardzają produkty w 2-3 minuty. Najbardziej polecana przez ekspertów jest lampa o mocy 36 W - posiada cztery 9-watowe żarówki. Te, ze światłem LED, potrafią utwardzić lakier już w 30 sekund. 

Lampa do hybryd: UV i LED

kryteria Lampa UV Lampa LED
zakres działania wszystkie produkty nie działa na niektóre lakiery
oświetlenie żarówki wymienne żarówki niewymienne
czas utwardzania 2-3 minuty 30 sekund
przeznaczenie do sporadycznego użytku do częstego używania

lampa uv czy ledfot.Adobe Stock, New Africa

Lampa UV czy LED - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Przy wyborze lampy do hybryd, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów: moc, wielkość urządzenia, timer oraz czujnik. 

Moc lampy

Wyrażana jest w watach. Jeśli lampa ma za małą moc, nie utwardzi lakieru w 100 procentach. W efekcie, manicure może być mniej trwały na końcówkach i brzegach paznokcia. Jeśli chcesz mieć pewność, że lakier zostanie utwardzony jak należy, wybierz lampę o mocy minimum 36 W.

Wielkość urządzenia

Jeśli potrzebujesz wygodnej lampy do używania na stałe w domu, wybierz większy model, który wprawdzie zajmuje sporo miejsca, ale bez problemu zmieści całą dłoń. Jeśli otwór jest duży, to łatwiej również utwardzić lakier na paznokciach u stóp. 

Timer i czujnik

Żeby nie patrzeć na zegarek i własnoręcznie nie odliczać czasu, wybierz lampę z timerem. W lampach UV, zwykle timer można ustawić na 120 i 180 sekund, w przypadku LED - na 10, 30 i 60 sekund. Czujnik ruchu z kolei automatycznie włącza lampę, gdy umieścisz w niej dłoń lub stopę. 

Lampa UV czy LED - którą lampę wybrać?

Gdy już wiesz, jak zrobić manicure hybrydowy w domu i jesteś zdecydowana na skompletowanie niezbędnego do tego sprzętu, pozostaje jeszcze pytanie: jakim dysponujesz budżetem? Jeśli będziesz używać jej często, zdecyduj się na dobrej jakości lampę LED. Zapłacisz więcej, ale urządzenie będzie niezawodne i będzie ci służyć kilka lat. Gdy masz zamiar korzystać z niej sporadycznie, dobrym wyborem będzie lampa UV. Możesz też od razu kupić zestaw startowy do hybryd, w którym poza lampą, znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria, jak baza, top coat i elementy potrzebne do ściągnięcia hybrydy. 

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 13.05.2020 r.

Czytaj także: 
American manicure - czym różni się od klasycznego frencha i jak go zrobić?
Frezarka do paznokci - jak poprawnie jej używać? 5 najlepszych urządzeń do użytku domowego

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA