POLECAMY

Co warto wiedzieć przed wykonaniem manicuru hybrydowego?

Wybierasz się na manicure hybrydowy do salonu kosmetycznego? Sprawdź, o czym powinnaś koniecznie wiedzieć, żeby nie zaszkodzić swoim paznokciom.
Co warto wiedzieć przed wykonaniem manicuru hybrydowego? fot. Fotolia

Kobiety zawsze marzyły o lakierach, które przetrwają na paznokciach więcej niż kilka dni i będą wyglądały perfekcyjnie, mimo wykonywania codziennych obowiązków. Dlatego, gdy manicure hybrydowy wkroczył na salony, od razu zdobył nasze serca. Jednak ma tez wiele przeciwniczek, które twierdzą, że osłabia paznokcie i negatywnie wpływa na ich wygląd i kondycję. Czy to prawda?

Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie?

Na paznokciach może przetrwać dwa, a nawet trzy tygodnie. Przez ten czas nasze paznokcie będą się pięknie błyszczały, a lakier będzie nienaruszony. Jednak jest też wiele głosów przeciw hybrydzie.
- Często spotykam się z opinią, że hybryda zniszczyła komuś paznokcie. To mit! Jeśli paznokcie stały się słabe czy łamliwe, to oznacza, że zabieg był nieprawidłowo wykonywany, np. manikiurzystka niepotrzebnie matowiła paznokcie przed nałożeniem lakieru lub zdejmowała kolor spiłowując lakier, a nie rozpuszczając go. Może być to też wina lakieru słabej jakości - niektóre hybrydy ciężko usunąć bez naruszenia płytki – mówi Anotnina Papiewska – stylistka paznokci gwiazd z salonów Pardon My French.

Przed pierwszą wizytą w salonie, warto porozmawiać z manikiurzystką. Zapytać, jak wygląda nakładanie lakieru i jego zdejmowanie. Dobrze tez wiedzieć, na jakich produktach pracuje dany salon. Wybierajmy tylko te, które pracują na profesjonalnych i oryginalnych produktach.

Fot. Fotolia

Jak powinno wyglądać profesjonalne wykonanie manicuru hybrydowego?

- Manicure hybrydowy rozpoczynamy od skrócenia paznokci i nadania im odpowiedniego kształtu. Następnie polerujemy płytkę i odłuszczamy alkoholem izopropylowym. Zwracamy uwagę, by w tym czasie klientka niczego nie dotykała (np. twarzy, włosów, telefonu). To bardzo ważne, ponieważ na źle odtłuszczonej płytce hybryda może nie przetrwać zakładanego czasu. Na tak przygotowane paznokcie nakładamy kolejne warstwy lakieru – każdą utwardzamy w świetle lampy UV. Już samo działanie światła UV zabezpiecza naturalną płytkę paznokcia przed łamaniem. Lakier nakładamy bardzo cienkimi warstwami. To spowoduje, że lakier będzie trzymał się lepiej, dobrze się utwardzi i będzie wyglądał naturalnie – tłumaczy Antonina Papiewska.

Bardzo ważne jest tez prawidłowe „zdjęcie” hybrydy. Powinno rozpuszczać się ją za pomocą specjalnego płynu (nie jest to aceton, który używany jest w zdecydowanej większości salonów).

- Często klientki same próbują w domu usunąć hybrydę – zeskrobując ją lub odrywając pozostałości lakieru. W ten sposób bardzo łatwo uszkodzić płytkę paznokcia! Ten rodzaj manikiuru powinnyśmy wykonywać (zarówno zakładać, jak i usuwać) tylko w profesjonalnym salonie! – przestrzega stylistka.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/rok temu
madzia798, ile tak masz paznokcie? Ja coś nie potrafię zrobić bo mam max tydzień. Drogie są te lakiery makear?
/rok temu
ja mam dwa kolorki z makear i potwierdzam, ze się długo i ładnie trzymaja, no ale to jakośc i tyle
/rok temu
malwina, kiedyś widziałam na fanpage makear na fb był filmik paznokci z efektem kociego oka więc tam możesz sobie zobaczyć :)
POKAŻ KOMENTARZE (3)