Wiązanie krawata - 5 najbardziej praktycznych węzłów

Wiązanie krawata od dziś będzie proste! Oto 5 najbardziej praktycznych węzłów, które możesz wypróbować na swoim krawacie
Wiązanie krawata - 5 najbardziej praktycznych węzłów fot. Fotolia

Wiązanie krawata - porady dla ciebie i twojego faceta

To taka prosta czynność, a jednak wiązanie krawata często sprawia wielu osobom problem. Nie chodzi tylko o mężczyzn, kobiety też powinny wiedzieć jak się to robi. Zobaczcie nasze porady i poznajcie najpopularniejsze węzły.

Wiązanie krawata - Windsor

Przyjęło się, że węzeł typu Windsor, inaczej zwany pełnym Windsorem lub podwójnym Windsorem, wymyślił książę Windsoru, król Edward VIII. Wiązanie typu Windsor tworzy szeroki, symetryczny trójkątny węzeł. Książę faktycznie nosił taki szeroki węzeł, ale tak naprawdę używał wiązania "w czwórkę" na grubym krawacie. Węzeł Windsor naśladuje styl wiązania krawata księcia Windsoru. Można więc powiedzieć, że książę był trendsetterem nowinek w modzie męskiej i wylansował nowy look.Węzeł Windsor nadaje się na wszelkie uroczyste okazje i najlepiej pasuje do kołnierzyków z szeroko rozstawionymi skrzydełkami oraz do tych mocno wyciętych. Jego zaletą jest optyczne skrócenie zbyt długiej szyi (zwłaszcza w połączeniu z szerokim krawatem) oraz korzystny wygląd przy mocnym podbródku.

Zobacz:  Jak zawiązać Windsor krok po kroku?

Windsor

Wiązanie krawata - Półwindsor

Jak zawiązać krawat w stylu półwindsorskim? Węzeł półwindsorski najlepiej pasuje do szerokich kołnierzyków o rozstawionych koniuszkach. To węzeł niewyszukany i uniwersalny, jest niemal symetryczny. Idealny dla osób o długiej szyi i wyrazistym podbródku. Można go wiązać na krawatach wąskich i o średniej szerokości. Nadaje się do krawatów uszytych z grubych materiałów, ale najlepiej sprawdza się na tkaninach cienkich i elastycznych. Jego zaletą jest także to, że sam się nie rozwiąże.

Zobacz: Jak zawiązać Półwindsor krok po kroku?

Wiązanie krawata - Skrzyżowany

Węzeł skrzyżowany to elegancki typ wiązania krawata. Inaczej zwany „Christensen”. Ten typ wiązania krawata pochodzi ze Szwecji i powstał prawdopodobnie w 1917 roku. Najpierw wymyślony przez jeden z domów sprzedaży wysyłkowej, potem utrwalony przez Amandę Christensen, producentkę krawatów. Najpierw wiązano ten węzeł wyłącznie na krawatach równoramiennych (oba końce wąskie). Nie nadaje się on także do szerokich oraz grubych krawatów. Węzeł skrzyżowany jest idealny do szerokich kołnierzyków. Nosi się go raczej na specjalne okazje. Optycznie wyszczupli grubą szyję. Nie rozwiązuje się sam. Na dzisiejszych krawatach nie zawsze widoczny będzie splot na krzyż.

Sprawdź: Jak zawiązać Skrzyżowany krok po kroku?

Wiązanie krawata - Kent

Węzeł typu kent jest dość szybkim wiązaniem. Inaczej nazywa się go także "węzłem prostym" lub "małym". Kiedy i na jakie okazje go nosić? najlepiej się sprawdza, kiedy krawat jest dość krótki, a osoba go nosząca wysoka wzrostem. Kent można wiązać na krawatach szerokich, albo tych uszytych z bardzo grubego materiału. Jedwabne, tweedowe, czy wełniane krawaty pasują do wąskich, albo nieznacznie szerszych kołnierzyków. Najlepiej małych. To wiązanie możesz nosić i do pracy, i np. na kolację w restauracji. Ten sposób wiązania jest asymetryczny i zalecany dla cierpliwych i precyzyjnych osób. Nie rozwiązuje się sam.

Dowiedz się: Jak zawiązać Kent krok po kroku?

Kent

Wiązanie krawata - Four-in-hand

Jak zawiązać krawat wiązaniem typu four-in-hand? Four-in-hand, inaczej "węzeł w czwórkę", to wiązanie, którego mali chłopcy najczęściej uczą się od swoich ojców. Węzeł four-in-hand pasuje niemal do każdego typu kołnierzyka. Pasuje też na każdą okazję. Inne jego nazwy to: "węzeł włoski", "węzeł staroniemiecki". Ciekawostką jest to, że najprawdopodobniej ten węzeł ma swoje początki w żeglarstwie i powstał z węzła żeglarskiego. Tego typu węzła nie należy wiązać zbyt starannie, bowiem taki jego urok, że jest asymetryczny. Sam się rozwiązuje.

Zobacz: Jak zawiązać Four-in-hand krok po kroku?

Four-in_hand

Polecamy także: Męskie fryzury w stylu gwiazd

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/2 lata temu
już teraz wiem jak wiązać krawat
/3 lata temu
żarty sobie robicie,pajace...
/3 lata temu
fdsfsdf
POKAŻ KOMENTARZE (9)