krawat, moda męska

Jak dobrać krawat do koszuli?

Kupić krawat wzorzysty czy gładki? Jeśli masz przewagę krawatów wzorzystych, zdecyduj się na gładki. Jeśli masz same gładkie, postaw na wzorzysty. Zwróć uwagę, że wzorzysty krawat ma tę przewagę nad gładkim, że kolory wzorów na krawacie są automatyczną ściągą co do kolorów koszul, do których możesz go potem założyć.
/ 20.08.2010 12:25
krawat, moda męska

Przy wyborze wzorzystego krawata najbezpieczniej pozostać przy klasycznych wzorach, bo te zawsze są na czasie. A więc może to być krawat w geometryczne wzorki, diagonalne pasy, kropki, drobną krateczkę. Najlepiej wybierz krawat jedwabny. Jest droższy, ale masz gwarancję, że zawsze będziesz wyglądał w nim elegancko. Pamiętaj, że krawat jest najbardziej kolorowym elementem męskiej garderoby biznesowej. Pierwsze spojrzenie najczęściej pada właśnie na krawat.

Poradnik wzorzystego krawata

  • Krawat w kropki – jest klasyczny, bardzo elegancki, idealny na spotkania biznesowe; im mniejsze kropeczki na ciemniejszym tle, tym większa elegancja i autorytet mężczyzny.
  • Krawat w paski – jest uniwersalny, klasyczny; paski o dużym kontraście w stosunku do tła określają poważniejszy wizerunek niż paski w stonowanej kolorystyce.
  • Krawat paisley (w esy-floresy) – to rzadziej obecnie widziany klasyk; ma tę zaletę, że harmonizuje z całą garderobą. Może zawierać w sobie kolory wszystkich koszul i marynarek.
  • Krawat we wzory geometryczne – należy do klasyki, szczególnie jeśli wzory są delikatne i równomiernie rozmieszczone; również może zawierać kilka kolorów.
  • Krawat w kratę – nadaje wygląd bardziej casual, jest bardziej sportowy, pasuje do wełnianych i lnianych marynarek.
  • Krawat we wzory klubowe – jest zarówno konserwatywny, jak i sportowy, ma powtarzające się symbole, którymi mogą być znaki heraldyczne, motywy myśliwskie umieszczane na paskach lub kratce krawata. Większe, krzykliwe symbole, jak kwiaty, palmy, samochody itp. nie są tradycyjnymi wzorami klubowymi i nie nadają się zarówno do ubrań biznesowych, jak i casual.

Krawat w kolorze Twoich oczu jest zawsze doskonałym wyborem. Nosząc go, podkreślasz ich kolor, budząc przy tym większe zaufanie.

Przeczytaj: Jak kupować mężczyźnie polo, sweter, albo bluzę?

Zobacz też: Czy wiesz jak kupić sobie odpowiednie spodnie?

Porad udzieliła marka Springfield.
Konsultacja: Agnieszka Jelonkiewicz – konsultantka wizerunku

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)