Włosy pełne objętości - 6 trików!

Masz cienkie włosy i chciałabyś dodać im objętości? Nic prostszego – wystarczy poznać kilka trików!

Masz cienkie włosy i chciałabyś dodać im objętości? Nic prostszego – wystarczy poznać kilka trików! Włosy w rozmiarze XXL to marzenie niemal każdej kobiety. Uzyskanie tego efektu jest szczególnie trudne w okresie jesiennym i zimowym, kiedy codziennie nosimy czapki. Swoimi sposobami na objętość włosów dzieli się ambasadorka Schwarzkopf Professional, Beata Berendowicz.

Marzysz o włosach pełnych objętości?

Fot. Fotolia

1. Lekki szampon

Jeśli masz cienkie włosy, zrezygnuj z ciężkich, bogatych w olejki czy inne składniki pielęgnacyjne szamponów. Postaw raczej na delikatne, nieobciążające włosów produkty, najlepiej tylko lekko nawilżające.

2. Chłodne mycie

Gdy wybierzesz już szampon możesz przystąpić do mycia – wykorzystuj do tego letnią wodę, a samo mycie powtórz 2 razy. W czasie ostatniego płukania włosów zastosuj jeszcze chłodniejszą wodę – dzięki temu włosy nabiorą blasku, a skóra głowy nie będzie się przetłuszczać.

3. Delikatne odżywienie

Po umyciu włosów delikatnie osusz je ręcznikiem, a następnie dobrze je spryskaj odżywkąw sprayu bez spłukiwania.

4. Bezpośrednie suszenie

Nic tak nie szkodzi objętości jak czekanie, aż włosy podeschną naturalnie. Dlatego jak najszybciej po osuszeniu włosów ręcznikiem, sięgnij po suszarkę i za pomocą szczotki oraz ręki – na zmianę, z głową do dołu, wysuszysz włosy.

5. Chłodny powiew

Nasze włosy reagują na temperaturę podobnie jak my. W upalne dni nasze dłonie, czy stopy puchną, odwrotnie reagujemy na zimno, kiedy możemy powiedzieć, że „kurczymy się w sobie”. Tak samo działają nasze włosy – jeśli chcesz zwiększyć ich ilość i spulchnić – użyj ciepłego powietrza do suszenia.

6. Stylizacja XXL

Do stylizacji cienkich włosów nie używaj żadnych produktów usztywniających. Zamiast tego zaraz po wysuszeniu spryskaj je delikatnym, w miarę suchym i plastycznych lakierem, który utrwali, ale nie obciąży Twojej fryzury. Zaopatrz się również w puder do włosów, który użyty z umiarem zapewni równocześnie niesamowitą plastykę i objętość.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)