Wakacyjne przykazania dla włosów

Pod wpływem słońca kosmyki mogą stać się matowe i suche - nie dopuść do tego! Oto 5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć przed wyjściem na plażę
Wakacyjne przykazania dla włosów fot. Fotolia
Latem lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu, rozkoszując się wakacyjnym słońcem. Niestety nie zawsze kończy się to dobrze dla włosów. Gdy mokre kosmyki schną na słońcu, ich łuski rozchylają się, a to z kolei może doprowadzić do tego, że włos stanie się przesuszony i łamliwy. Na szczęście możesz tego uniknąć, jeśli zastosujesz odpowiednią strategię pielęgnacyjną i ochronną.

Zobacz, co Ci pomoże w wakacyjnej pielęgnacji włosów!


1. Umyj głowę po powrocie z plaży

To pomoże usunąć piasek i sól morską, które osadzają się na włosach, przez co mogą działać na nie drażniąco. Zastosuj szampon o łagodnej formule, przeznaczony do codziennego stosowania. Taki produkt nie podrażni wrażliwej skóry głowy. Polecamy Szampon Pantene Pro-V Intensywna Regeneracja. Ten kosmetyk pomoże nawilżyć zniszczone włosy, tak by wyglądały one zdrowo i były lśniące.

2. Pamiętaj o odżywce

Po całym dniu przebywania na słońcu, kosmyki bardzo potrzebują regeneracji. Dlatego po każdym myciu, koniecznie nałóż na nie odżywkę. Odżywka Pantene Pro-V Intensywna Regeneracja pomaga głęboko nawilżyć włosy, nadając im zdrowy wygląd i naturalny blask.

3. Maska - co najmniej raz w tygodniu

Ten kosmetyk powinien być stosowany przynajmniej raz w tygodniu. Dlaczego? Tego typu produkt zawiera bogactwo składników odżywczych. Jednak maskę do włosów możesz w tym szczególnym okresie stosować też częściej - wszystko zależy od stanu Twoich włosów. Wypróbuj 2-minutową Maskę Głęboko Regenerującą Pantene Pro-V, która pomaga intensywnie nawilżyć przesuszone i zniszczone włosy.

4. Dodatkowe wspomaganie

Po dniu spędzonym na plaży, pomóż włosom i nałóż na nie serum. To zapobiegnie rozdwajaniu się końcówek. Kroplę takiego produktu nałóż na dłonie i rozetrzyj, a następnie delikatnie rozprowadź na końcach włosów. Wypróbuj Serum Scalające Rozdwojone Końcówki Pantene Pro-V. Skoncentrowana formuła kosmetyku pomaga odbudować łamliwe końcówki oraz chronić je przed uszkodzeniami spowodowanymi stylizacją.

5. Chroń głowę!

Pamiętaj też o tak podstawowej rzeczy jak kapelusz plażowy. Nie tylko ochroni on głowę przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne, ale też zadba o to, aby przynajmniej część kosmyków nie była bezpośrednio narażona na spotkanie ze słońcem.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)