skandynawski blond fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Skandynawski blond - najmodniejszy blond na wiosnę i lato 2019

Oto najmodniejszy odcień blondu tego roku.
Marta Kosakowska / 17.04.2019 12:59
skandynawski blond fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Blond wciąż na topie! Jasne włosy nigdy nie wychodzą z mody, a wiosną i latem, zyskają jeszcze większą popularność. Kiedy tylko za oknami robi się cieplej, kobiety chętniej farbują włosy na jaśniejsze odcienie. Jakie odcienie są modne w tym sezonie? Największą popularności cieszy się skandynawski blond.

Jak wygląda skandynawski blond?

Najmodniejszy odcień sezonu to skandynawski blond. Jaki to kolor? Bardzo jasny, lecz wyglądający naturalnie. Jeszcze kilka miesięcy temu hitem były zimne blondy, wśród których prym wiódł ash silver. Teraz przyszła pora na zwrot w stronę natury. Hitowy odcień wpada w ciepłe tony, ale nie jest on ani słoneczny, ani rudawy. Nadal najbliżej mu do platyny, lecz jest trochę cieplejszy.

Skandynawski blond pasuje do wielu typów urody. Oczywiście najbardziej odpowiedni będzie dla naturalnych blondynek lub szatynek. Dobrze będzie wyglądał zarówno przy jasnych, jak i ciemnych oczach. Masz wątpliwości czy to kolor dla ciebie? Zapytaj doświadczonego fryzjera.

Na Instagramie nie brakuje inspiracji. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hashtag #scandinavianblond, by wyszukać zdjęcia, które możesz pokazać w czasie wizyty w salonie fryzjerskim.

 

How perfect is this platinum blonde? 😍 #nordicwhite #scandinavianblonde

Post udostępniony przez HAIR DESIGN Kata Näreaho (@hairdesign.kata)

Jak uzyskać skandynawski blond?

Można to zrobić na dwa sposoby - udać się do salonu fryzjerskiego i oddać się ręce profesjonalisty. Druga metoda to samodzielna koloryzacja.

Jeśli masz już blond włosy w jasnym odcieniu, będzie ci łatwiej. Zwykle wystarczy zrezygnować ze stosowania preparatów, które wypłukują z włosów ciepłe odcienie. Po kilku dniach od odstawienia fioletowych szamponów i odżywek twoje włosy będą miały lekko żółty ton.

Inna metoda to nałożenie na jasne włosy szamponu koloryzującego o odcieniu jasnego (lecz ciepłego) blondu. Pukle zyskają nie tylko nowy kolor, ale również blask. Brunetkom nie polecamy samodzielnego rozjaśniania włosów. Być może potrzebna będzie dekoloryzacja, a to najlepiej zrobi fachowiec.

Przeczytaj:
Color no color - nowa metoda koloryzacji włosów
Chocolate chip cookie - modny kolor na wiosnę