POLECAMY

Pianki i żele koloryzujące włosy

Kosmetyki koloryzujące do włosów łatwo się zmywają są bardzo bezpieczne i delikatne, a jednocześnie pozwalają zmienić kolor włosów w kilka minut. Dowiedz się, jak dokładnie działają żele i pianki koloryzujące włosy oraz jak je stosować.
Pianki i żele koloryzujące włosy

Żele koloryzujące

Żele koloryzujące są bezpieczne dla włosów, bo nie wnikają do ich wnętrza, ale osadzają się na ich powierzchni. Możesz używać ich bez obawy, że Twoje włosy się zniszczą. Żele są bardzo delikatne, ponieważ nie zawierają wody utlenionej ani amoniaku. Podobnie jak w przypadku maskar, dostępne są różne kolory – od pomarańczowego i fioletu po błękitny i srebrny. Jednak w przeciwieństwie do maskar są bardziej trwałe. Nie zmywają się po jednym myciu, ale po 6-8. Możesz nałożyć je na całe włosy, bo ich nie sklejają. Jeżeli nie jesteś na tyle odważna, możesz zafarbować tylko pasemka.

Krótkie włosy najlepiej jest farbować przez specjalny czepek z dziurkami, przez które wyjmujemy pasemka. Wówczas mamy pewność, że pasemka będą rozmieszczone równomiernie na całej głowie.

Żel koloryzujący najładniej wygląda na włosach jasnych. Kosztuje ok. 20 zł.

Zobacz także: Szampony koloryzujące do kilku myć

Pianki koloryzujące

Jeśli chcesz nadać włosom jednolity kolor, możesz również użyć pianki koloryzującej. Jej zaletą jest to, że bardzo dobrze się rozprowadza – właśnie dzięki swojej konsystencji. Po nałożeniu jej na włosy dokładnie je rozczesz. Wówczas będziesz miała pewność, że włosy zafarbują się równomiernie.

Możesz uzyskać dowolny kolor (m.in. czarny, brązowy, rudy a nawet różowy) już w kilkanaście minut i nie musisz się martwić, że Twoje włosy się zniszczą. Pianki nie zawierają bowiem w swoim składzie ani amoniaku ani wody utlenionej. Substancje barwiące oblepiają włos wyłącznie z zewnątrz. Dlatego też bardzo łatwo się zmywają. Już po kilku myciach możesz wrócić do swojego naturalnego koloru. Używając pianki koloryzującej nie licz jednak na to, że uzyskasz taki efekt, jak po użyciu farby - kolor nie będzie tak błyszczący, ale lekko wypłowiały i bez połysku. Jest to bardzo dobry kosmetyk dla osób, które chcą poeksperymentować z kolorem.

Pianki koloryzujące kosztują ok.15-40 zł.

Żele i pianki koloryzujące możesz kupić przez internet, w niektórych salonach fryzjerskich albo w sklepach z kosmetykami do włosów.

Zobacz także: Maskary i spraye koloryzujące włosy

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/6 lat temu
Na lato różowo niebieskie sobie zrobię ;)
/7 lat temu
KOLORY NA GŁOWIE WYSZŁY JUZ Z MODY, CHYBA ŻE JEST SIĘ EMO. ALE MYŚLĘ ŻE ZA ROK ALBO DWA MODA WRÓCI.
/7 lat temu
kc