POLECAMY

Maskary i spraye koloryzujące włosy

Chcesz zmienić kolor włosów, ale nie chcesz farbować ich na stałe? Wolisz odmienić się na jeden wieczór lub kilka dni? Sprawdź, jak działają maskary i spraye.
Maskary i spraye koloryzujące włosy

Maskary koloryzujące

Jeśli wybierasz się na szaloną imprezę, możesz poeksperymentować z kolorem włosów i zrobić kilka pasemek specjalną maskarą. Jest dostępna w wielu kolorach, m.in. fioletowym, niebieskim, granatowym, czerwonym, złotym i srebrnym. Może być matowa albo z brokatem. Większość kolorów sprawdza się najlepiej na jasnych włosach – na bardzo ciemnych jest mało widoczna (chyba, ze zdecydujesz się na kolor niebieski albo srebrny).

Nie nakładaj jej raczej na całość włosów, tylko zrób pasemka, ponieważ maskara skleja i usztywnia włosy. W przypadku pasemek to nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie – wygląda bardzo stylowo – tak, jakbyś dopiero wyszła od fryzjera.

Zaletą maskary do włosów jest możliwość zmycia jej w dowolnym momencie. Jeśli chcesz, żeby trzymała się przez całą imprezę, nałóż ją dokładnie i nie rozczesuj pasemek. Jej cena to ok. 15-30 zł.

Zobacz także: Pianki i żele koloryzujące włosy

Spraye koloryzujące

Spraye koloryzujące oprócz nadania włosom wybranego koloru, dodatkowo nabłyszczają je i stylizują. Nie wnikają we włosy, ale pokrywają je od zewnątrz. Nie zawierają więc wody utlenionej ani amoniaku, które niszczą włosy. Spryskujemy sprayem suche włosy z odległości ok. 20 cm.

Dostępne są różne kolory sprayu (m.in. zielony, niebieski, różowy, czerwony, złoty i srebrny). Utrzymują się na włosach do pierwszego mycia, zatem doskonale nadają się na imprezę. Cena takiego sprayu to ok. 15-25 zł.

Mascary i spraye koloryzujące koloryzujące możesz kupić w niektórych salonach fryzjerskich, przez internet albo w sklepach z kosmetykami do włosów.

Zobacz także: Szampony koloryzujące do kilku myć

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)