POLECAMY

Ziołowe preparaty do koloryzacji włosów - które wybrać

Jeżeli pragniesz zmienić odrobinę swój kolor, a obawiasz się farby trwałej, to najlepszym rozwiązaniem dla ciebie będzie farba ziołowa. Co to jest i jak działa – przeczytaj i zobacz.
Ziołowe preparaty do koloryzacji włosów - które wybrać

Koloryzacja ziołowa jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, którym zależy wyłącznie na koloryzacji „ton-w-ton” lub, które pragną podkreślić swój naturalny kolor, a, którym nie zależy na radykalnej zmianie koloru swoich włosów.

Preparaty ziołowe zawierają wyłącznie naturalne składniki, więc nie powodują uszkodzeń włosów. Jest to bardzo istotna cecha, zwłaszcza dla osób, które mają włosy cienkie lub silnie przesuszone, dla których farbowanie chemiczne jest często po prostu niemożliwe. Dodatkowo trzeba wiedzieć, że kosmetyki ziołowe pielęgnują nasze włosy oraz uodparniają je na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Mogą je więc spokojnie stosować wszyscy. Przy czym nawet w tym wypadku warto pamiętać o zrobieniu próby alergicznej, zwłaszcza, jeżeli jest się alergikiem. Zioła, jak każdy inny czynnik mogą powodować wystąpienie reakcji uczuleniowej, a lepie przekonać się o tym przed nałożeniem preparatu na włosy, niż już po fakcie.

Zobacz także: Nieudana koloryzacja włosów - co zrobić

Najbardziej popularnym tego typu preparatem jest henna, którą sprzedaje się zwykle w postaci szamponetek. Jest ona dostępna w Polsce już od bardzo dawna. Przy czym o ile jeszcze na początku lat 90-tych za pomocą henny można było uzyskać wyłącznie kolor burgundowy, to teraz dostępność odcieni jest już znacznie większa:

  • złoty kasztan,
  • orzech laskowy,
  • rubin,
  • burgund,
  • mahoniowy brąz,
  • czekoladowy brąz,
  • korzenny brąz,
  • czarny.

Zabieg koloryzacji henną zajmuje około 20 minut. Kolor zaś utrzymuje się nawet do ośmiu myć, przy czym zależy to zawsze od kondycji i rodzaju włosa. U niektórych kolor może zniknąć po kilku myciach, a u innych może utrzymywać się nawet i trzy czy cztery miesiące.

Płukanki

Obok preparatów z henny równie popularne wydają się być preparaty rumiankowe lub rzepowe. Pierwsze stosuje się do rozjaśniania włosów, drugie – do przyciemniana. Obecnie w wielu sklepach dostępne są specjalne linie szamponów, odżywek i maseczek zawierających te składniki, czyli rumianek, rzepę, albo korę dębu. Przy czym efekt przy tego rodzaju zabiegu uzyskuje się dopiero przy dłuższym stosowaniu preparatu.

Zobacz także: Szampony koloryzujące do kilku myć

Płukanki powinno się robić codziennie albo co dwa dni. Powodują one naturalne, delikatne rozjaśnienie lub przyciemnienie włosów. Najczęstszym efektem są naturalne pasemka albo po prostu podkreślenie naturalnego koloru włosów. Preparaty rumiankowe czy rzepowe nie spowodują radykalnej zmiany koloru włosów, tj. jeżeli ktoś ma włosy czarne, to z pewnością, stosując płukankę z ekstraktem z rumianku, nie otrzyma nagle koloru blond.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)