POLECAMY

Jak ufarbować włosy bibułą?

Metoda farbowania włosów bibułą ma wiele zalet: nie niszczy włosów, umożliwia ogromny wybór kolorów i jest niedroga. Jak ufarbować włosy bibułą? Który kolor wybrać? Czy kolor uzyskany dzięki bibule zmyje się już przy pierwszym myciu włosów?

Metod farbowania włosów jest obecnie bardzo wiele: możemy pofarbować je np. farbą koloryzującą (efekt utrzymuje się zazwyczaj kilka miesięcy), szamponem (kolor znika po kilku lub kilkunastu myciach) lub innymi preparatami koloryzującymi. Coraz popularniejsza jest też metoda tzw. chalk hair – farbowanie końcówek włosów na różne kolory.

Czy warto farbować włosy bibułą?

Farbowanie włosów bibułą ma niewątpliwie wiele zalet. Pierwszą z nich jest szybka zmiana koloru włosów. Takie farbowanie nie trwa długo i można za jego pomocą pokryć kolorem całe pasma włosów lub tylko końcówki.

Kolejną zaletą takiego farbowania jest niewątpliwie jego niska cena i dostępność materiałów, a więc bibuły, którą można kupić w wielu kolorach.

Farbowanie włosów bibułą jest dobrym sposobem na stworzenie oryginalnej fryzury na krótki okres czasu, np. imprezę czy też na spotkanie z przyjaciółmi. Nowy kolor włosów powinien zniknąć już po pierwszym myciu, ale nie zawsze tak jest. Czasami barwnik wnika głęboko we włosy i dlatego znacznie trudniej się wypłukuje.

Koloru włosów, uzyskanego dzięki farbowaniu bibułą, nie osiągniesz w żaden inny sposób, bowiem żadne farby koloryzujące czy szampony nie występują w takiej palecie barw.

Podczas farbowania włosów bibułą nie musisz się martwić o ich zniszczenie (w odróżnieniu od stosowania farb koloryzujących).

Bibułą możesz pofarbować włosy nawet na całej głowie, jeśli chciałabyś uzyskać jednolity kolor, jednakże takie farbowanie ma również swoje minusy. Jednym z nich jest to, że nie każdy kolor włosów da się pofarbować. Najlepsze efekty takiego farbowania będą widoczne na jasnych włosach. W przypadku ciemnych znacznie trudniej będzie uzyskać upragniony kolor.

Zobacz też: Włosomaniaczki, czyli kiedy włosy stają się naszą obsesją

Farbowanie krok po kroku         

W pierwszej kolejności powinnaś wybrać się do sklepu papierniczego, gdzie będziesz mogła zakupić bibułę w wybranym przez siebie kolorze.

Pamiętaj o tym, że im ciemniejszy kolor bibuły wybierzesz, tym większe szanse, że uzyskasz pożądany kolor włosów. Im ciemniejsza jest bowiem bibuła, tym więcej zawiera ona składników farbujących, a zatem tych, które w późniejszym etapie zmienią Twój kolor włosów. Doskonale wychodzą granaty i czerwienie, dlatego od tych kolorów możesz rozpocząć swoje eksperymenty.

Powinnaś wiedzieć o tym, że barwnik wniknie głębiej we włosy bardziej zniszczone, a tym samym znacznie trudniej będzie go później wypłukać.

Pamiętaj też, że barwnik z bibuły, który farbuje włosy, równie szybko farbuje dłonie, dlatego też przed farbowaniem załóż rękawice ochronne i dla pewności starą koszulkę, której nie będzie Ci szkoda poplamić.

Farbowanie bibułą krok po kroku:

  1. Bibułę potnij na pasma średniej grubości, którymi będziesz owijała kosmyki włosów. Jeśli zamierzasz zrobić kolorowe końcówki włosów, wówczas utnij pasma z kilku kolorów bibuły (na przykład róż doskonale wygląda z błękitem i granatem).
  2. Zmocz lekko wyciętą bibułę i szybko owiń nią włosy. Pozostaw je na kilka minut, aby barwniki mogły przeniknąć w strukturę włosów. Możesz również najpierw owinąć pasma włosów bibułą, a następnie lekko zmoczyć je wodą. Staraj się to robić nad zlewem czy też wanną – kapiąca z bibuły woda może pobrudzić podłogę.
  3. Po zdjęciu bibuły wystarczy odczekać, aż włosy podeschną. Wówczas zmieniony kolor będzie najlepiej widoczny. Jeśli jesteś bardzo niecierpliwa, możesz wysuszyć je suszarką, by szybciej zobaczyć efekt farbowania.

Pamiętaj, aby farbowanie włosów bibułą zawsze wykonywać na suchych kosmykach. Jeśli bibułę owiniesz na mokre włosy, możesz nie uzyskać pożądanego efektu farbowania. Im dłużej będziesz trzymała mokrą bibułę na włosach, tym intensywniejszy kolor możesz uzyskać. Jeśli zdejmiesz ją zbyt szybko, a kolor nie będzie Ci odpowiadał, możesz ponownie nałożyć kolejne pasma bibuły.

Zobacz też: Jak zrobić loki trwałe i na jeden dzień?

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
Dzięki, już obczaiłam ta farbę, na pewno wypróbuje:)
/rok temu
Jednodniowa koloryzacja to teraz norma przecież. Na imprezę szalony kolor, a na niedzielny obiad powrót do swojego. @Litka sprawdź sobie Coloriste w rossmannie. Są takie spraye które schodzą po jednym myciu włosów.
/rok temu
Naprawdę ktoś to jeszcze robi? Może jakieś lepsze metody na jednodniową koloryzacje?