Farbowanie włosów fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Jak ufarbować włosy bibułą - kilka praktycznych rad

Farbowanie włosów bibułą ma wiele zalet - nie niszczy włosów, daje duży wybór kolorów i jest niedroga. Zobacz, który kolor wybrać? Czy kolor uzyskany dzięki bibule zmyje się już przy pierwszym myciu włosów?
/ 19.06.2019 12:45
Farbowanie włosów fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Obecnie jest bardzo dużo metod farbowania włosów. Możemy zmienić ich kolor m.in. farbą koloryzującą (efekt utrzymuje się zazwyczaj kilka miesięcy), szamponem (kolor znika po kilku lub kilkunastu myciach) lub innymi preparatami koloryzującymi. Coraz popularniejsza jest też metoda tzw. chalk hair – farbowanie końcówek włosów na różne kolory.

Tego nie rób, gdy farbujesz włosy!

Czy warto farbować włosy bibułą?

Farbowanie włosów bibułą ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest szybka zmiana koloru włosów. Takie farbowanie nie trwa długo i można w ten sposób pokryć kolorem całe pasma włosów lub tylko końcówki. Kolejną zaletą takiego farbowania jest jego niska cena i dostępność materiałów - bibułę można kupić w wielu kolorach.

Farbowanie włosów bibułą jest dobrym sposobem na stworzenie oryginalnej fryzury na krótki czas, np. imprezę czy spotkanie z przyjaciółmi. Nowy kolor włosów powinien zniknąć już po pierwszym myciu, ale nie zawsze tak jest. Czasami barwnik wnika głęboko we włosy i dlatego znacznie trudniej go zmyć.

Podczas farbowania włosów bibułą nie musisz się martwić o ich zniszczenie (w odróżnieniu od stosowania farb koloryzujących).

Bibułą możesz pofarbować włosy nawet na całej głowie, jeśli chciałabyś uzyskać jednolity kolor, jednakże takie farbowanie ma również swoje minusy. Jednym z nich jest to, że nie każdy kolor włosów da się pofarbować. Najlepsze efekty takiego farbowania będą widoczne na jasnych włosach. W przypadku ciemnych znacznie trudniej będzie uzyskać upragniony efekt.

Co trzeba wiedzieć o farbowaniu włosów bibułą?

Im ciemniejszy kolor bibuły wybierzesz, tym większe szanse, że uzyskasz pożądany kolor włosów. Im ciemniejsza jest bibuła, tym więcej zawiera składników farbujących. Doskonale wychodzą granaty i czerwienie, dlatego od tych kolorów możesz rozpocząć swoje eksperymenty.

Powinnaś wiedzieć o tym, że barwnik wniknie głębiej we włosy bardziej zniszczone, a tym samym znacznie trudniej będzie go później wypłukać. Pamiętaj też, że barwnik z bibuły, który farbuje włosy, równie szybko farbuje dłonie, dlatego też przed farbowaniem załóż rękawice ochronne i dla pewności starą koszulkę, której nie będzie ci szkoda poplamić.

Farbowanie włosów bibułą krok po kroku:     

  1. Bibułę potnij na pasma średniej grubości, którymi będziesz owijała kosmyki włosów. Jeśli zamierzasz zrobić kolorowe końcówki włosów, wówczas użyj kilku kolorów bibuły (na przykład róż doskonale wygląda z błękitem i granatem).
  2. Zmocz lekko wyciętą bibułę i szybko owiń nią włosy. Pozostaw je na kilka minut, aby barwniki mogły przeniknąć w strukturę włosów. Możesz również najpierw owinąć pasma włosów bibułą, a następnie lekko zmoczyć je wodą. Staraj się to robić nad zlewem lub wanną – kapiąca z bibuły woda może pobrudzić podłogę.
  3. Po zdjęciu bibuły wystarczy odczekać, aż włosy wyschną. Wówczas zmieniony kolor będzie najlepiej widoczny. Jeśli jesteś bardzo niecierpliwa, możesz wysuszyć je suszarką, by szybciej zobaczyć efekt farbowania.

Pamiętaj, aby farbowanie włosów bibułą zawsze wykonywać na suchych kosmykach. Jeśli bibułę owiniesz na mokre włosy, możesz nie uzyskać pożądanego efektu farbowania. Im dłużej będziesz trzymała mokrą bibułę na włosach, tym intensywniejszy kolor możesz uzyskać. Jeśli zdejmiesz ją zbyt szybko, a kolor nie będzie Ci odpowiadał, możesz ponownie nałożyć kolejne pasma bibuły.

Więcej na temat farbowania włosów:
Pastelowy róż odchodzi w zapomnienie? Latem na głowach króluje ten kolor!
Poznaj 5 sposobów na rozjaśnienie włosów domowym sposobem

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/25.04.2017 22:19
Dzięki, już obczaiłam ta farbę, na pewno wypróbuje:)
/17.04.2017 13:56
Jednodniowa koloryzacja to teraz norma przecież. Na imprezę szalony kolor, a na niedzielny obiad powrót do swojego. @Litka sprawdź sobie Coloriste w rossmannie. Są takie spraye które schodzą po jednym myciu włosów.
/10.04.2017 22:27
Naprawdę ktoś to jeszcze robi? Może jakieś lepsze metody na jednodniową koloryzacje?