Farbowanie włosów nutellą fot. Adobe Stock

Farbowanie włosów Nutellą i... mlekiem skondensowanym to hit Instagrama. Blondynki będą zachwycone

Farbowanie włosów Nutellą i mlekiem skondensowanym to najnowszy hit lata 2020. To najmodniejsza koloryzacja tego sezonu.
Małgorzata Machnicka / 02.07.2020 11:11
Farbowanie włosów nutellą fot. Adobe Stock

Wszystkie blondynki (przede wszystkim te farbowane) wiedzą, jak trudno jest utrzymać swój blond w pięknym (czyli nie żółtym) odcieniu. Codzienna pielęgnacja nie może odbyć się bez fioletowego szamponu i płukanek niwelujących zbyt ciepłe tony. Coś o tym wiem. Jeszcze gorszą sytuację mają te z nas, które mocno rozjaśniły włosy, a teraz próbują wrócić do swojego koloru.

Okazuje się, że jest jedno proste wyjście ze wszystkich blond opresji. Nutella. Nie, tym razem nie wystarczy zanurzyć w niej łyżeczki i oblizać. Teraz trzeba nałożyć ją na włosy.

Jaki efekt daje Nutella na włosy?

Nutella nałożona na włosy razem z mlekiem skondensowanym zrobi z jasnej (żółtej) blondynki tę naturalną. Na tę metodę wpadł stylista fryzur z Beirutu, Albert Allahitani, pracownik salonu Abed & Samer. Mieszanka nadaje głębi każdemu blondowi, a do tego jest nieinwazyjna, dzięki czemu nie uszkadza struktury włosa.

Czekoladowy krem nakłada się bezpośrednio na włosy, po czym łączy się go z mlekiem skondensowanym. Następnie zawija się poszczególne partie włosów w srebrną folię, podobnie jak przy dokonywaniu tradycyjnej koloryzacji. Fryzura zyskuje ciemniejszą barwę i staje się odżywiona, dzięki olejowi palmowemu.

Zobaczcie same jaki jest efekt takiego farbowania? Kiedy rozpoczynacie testy?
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/16.05.2017 14:59
A ja polecam szampon, odzywke i maske Joico Blonde Life, świetne efekty i wspaniale działają! Włosy lśnią i przede wszystkim nie są żółte! Oszalałam na punkcie tych kosmetyków
/15.05.2017 15:46
Skończyłam w zeszłym roku technikum fryzjerskie, teraz w progresie na fryzjerstwie jestem i przyznam szczerze, takich rewelacji nie słyszałam... i chyba jednak bym nie próbowała, bo nutella zawiera w sobie mnóstwo niezdrowych substancji... już lepiej zrobić maseczkę z surowego jajka.