POLECAMY

Jak dbać o włosy na wakacjach?

Włosy na wakacjach, tak jak ty potrzebują wypoczynku. Najlepiej jeśli w tym czasie postawisz na naturalne fryzury i zadbasz o intensywną pielęgnację włosów. Zaoszczędzisz w ten sposób czas na inne przyjemniejsze zajęcia, a włosy odwdzięczą ci się zdrowym wyglądem pełnym blasku.

włosy na wakacjach

fot. Fotolia

To już ten czas: klientka przychodzi do salonu, siada na fotelu i po ustaleniu, co i jak robimy, pyta:  „Gdzie jedziesz, Oskar, na wakacje?”  - A ja wtedy zaskakuje, odpowiadając pytaniem na pytanie: „A gdzie Twoje włosy jadą na wakacje?” – mówi Oskar Bachoń. Hair & make-up designer radzi, jak dobrze wyglądać na plaży i urządzić włosom udany urlop.

Totalny luz

Jeśli udało ci się już wyrwać z wiru codziennych obowiązków, wziąć urlop i wyjechać w miejsce, gdzie jest słońce, ciepły wiatr i słona woda, to odpuść. Sobie i swoim włosom. Żeby urlop był udany i ty i one musicie zapomnieć o swoich codziennych obowiązkach. Nie musicie być wcale idealne. Bądźcie naturalne, w tym tkwi wasze piękno. Zrezygnuj z prostownic, suszarek, lokówek, pianek i lakierów. Pamiętaj za to o kapeluszu dla ochrony przed słońcem.

Zobacz także: Plażowy warkocz krok po kroku

Wakacje dla włosów

Przed wyjazdem zaopatrz się w kosmetyki pielęgnacyjne, które działają intensywnie i z okazji wakacji podaruj swoim włosowm mocną dawkę odżywienia. Najlepiej skorzystaj z rady fryzjera, który dobierze odpowiednie dla ciebie maski, olejki, serum, ampułki ze skoncentrowanymi środkami odżywczymi. Rano weź letni prysznic, umyj włosy i nałóż na nie razem maskę i olejek. Wybierz do tego specjalne olejki, dla których maska będzie katalizatorem i przyspieszy ich działanie. Zaopatrzone w te cenne produkty włosy zepnij lekko i... ruszaj na plażę. Pod wpływem słońca kosmetyki będą działać efektywniej. Wieczorem umyj włosy raz jeszcze, zaaplikuj lekką odżywkę w spraju i biegnij na przyjęcie na plaży.

Na topie

Włosy wysuszone słońcem i uczesane wiatrem to hit każdych wakacji. Wystarczy je lekko spiąć lub zapleść w luźny warkocz, żeby nie przyklejały nam się do mokrych od słonej wody  pleców lub nie plątały podczas opalania. – Moja ulubiona fryzura wakacyjna to koczek na czubku głowy, jak u Małej Mi z bajki o Muminka – zdradza Oskar Bachoń – to fryzura, która najpiękniej podkreśla dziewczęcy urok i letni luz. Udanych wakacji!

Polecamy: Luźny plażowy kok krok po kroku

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
Spray ochronny do włosów Kerastase i mam fale jak dziewczyna surfera! Jest na trena.pl. Polecam!