Plażowy warkocz krok po kroku

Podpowiadamy, jak wykonać luźny warkocz idealny na plażę. Wystarczy chwila, by wyczarować wygodną i bardzo kobiecą wakacyjną stylizację!
/ 19.05.2015 12:22

plażowy warkocz krok po kroku

- Bez względu na to gdzie spędzasz lato – w mieście, egzotycznym kurorcie, czy nad jeziorem zależy ci nie tylko na dobrym wyglądzie, ale również na wygodzie. Dlatego latem, częściej niż w innych miesiącach roku, wiążesz włosy. Ale nie musisz się ograniczać tylko do kucyków – w tym sezonie bardzo modne są warkocze, które na pierwszy rzut oka wyglądają na niedopracowane! Możesz uzyskać taki efekt przy pomocy odpowiednich akcesoriów, produktów do stylizacji oraz… własnej wyobraźni – mówi Marcin Gieorgijew, stylista Schwarzkopf Professional.  

Plażowy warkocz krok po kroku

plazowy warkocz

Krok 1: Przed rozpoczęciem stylizacji spryskaj włosy sprayem przygotowującym włosy do stylizacji, a następnie zwiąż górną partię włosów w niski kucyk, używając do tego gumki Invisibobble.

Polecamy: Kostiumy kąpielowe w egzotyczne wzory - nasz hit!

Krok 2: Tuż nad gumką zrób we włosach otwór, który następnie rozluźnij od dołu używając palca wskazującego.

plażowy warkocz

Krok 3: Przełóż kucyk od góry przez otwór, a następnie popraw go delikatnie palcami, aby sprawiał wrażenie luźnego.

Krok 4: Rozpocznij zaplatanie warkocza, do którego wykorzystasz wszystkie włosy – zarówno te z kucyka jak i te luźno opadające, znajdujące się pod węzłem.

warkocz plażowy

Wszystkie fotografie: Schwarzkopf Professional

Krok 5: Kontynuuj zaplatanie włosów w luźny, niesymetryczny warkocz z boku głowy, kierując się do przodu. Po zakończeniu, powyciągaj pojedyncze pasemka włosów. Dzięki temu nadasz fryzurze delikatności i lekkości. Utrwal całą stylizację i nadaj jej dodatkowego blasku lakierem.

Polecamy: Kapelusze na lato - przegląd