POLECAMY

3 główne zasady pielęgnacji włosów latem

Zadbaj o swoje włosy latem. Poznaj zasady, dzięki którym twoje włosy będą odżywione i pełne blasku.

pielęgnacja włosów latem

fot. Fotolia

1. Zasada – zmień sposób pielęgnacji włosów na wakacje

Latem suche powietrze, słońce lub wręcz przeciwnie – duża ilość wilgoci, pozostawiają ślad na naszych włosach. Stają się one suche, łamliwe i porowate. To czas, kiedy należy poświęcić im nieco więcej uwagi. Ważna jest codzienna pielęgnacja, tu polecam linie przeznaczone do pielęgnacji włosów latem, szampony, odżywki i maski wzbogacone o filtry UV. Stosując odżywkę po każdym umyciu, sprawiamy, że włosy utrzymują właściwą wilgotność, nie elektryzują się i nie plączą, łatwiej się rozczesują, a łuska włosowa jest wygładzona i uszczelniona, co jednocześnie jest gwarantem połysku na włosach.

2. Zasada – ze szczególną troską dbaj o włosy farbowane

Konieczna jest również regeneracja, szczególnie na włosach, które są często traktowane intensywnymi zbiegami chemicznymi. Swoim klientkom zalecam w okresie letnim koloryzację z użyciem łagodnych środków do farbowania, nie polecam rozjaśniania włosów z użyciem wysoko procentowych oksydantów szczególnie, jeśli włosy będą narażone na wysoką temperaturę i duże nasłonecznienia. W takim wypadku proces rozjaśniania dopełnią promienie słoneczne. Warto też zadbać o trwałość koloru, który blaknie pod wpływem słońca, tu także z pomocą przyjdą nam produkty do codziennej pielęgnacji wydłużające trwałość koloru.

Polecamy: Dlaczego warto olejować włosy latem?

3. Zasada – zmień kosmetyki na lato

Bezwzględnie latem powinniśmy używać produktów, które w swoim składzie posiadają ochronne filtry UV, witaminy A, B, E, F, H, prowitaminę B5 oraz ceramidy. Promienie ultrafioletowe uszkadzają wiązania białkowe we włosach na skutek czego osłabiają jego strukturę, szczególnie warstwę ochronną – łuskę. To ułatwia zanieczyszczeniom wniknięcie w głąb włosa. Składniki odżywcze zawarte w preparatach przeznaczonych do pielęgnacji włosów latem tworzą na powierzchni włosa film ochronny, chroniąc włókno przed uszkodzeniami.

Używajmy kosmetyków ochronnych podczas urlopu szczególnie, jeśli planujemy wielogodzinne plażowanie. Kąpiele słoneczne wpłyną na kolor włosów, słona woda, czy chlor podczas kąpieli w basenie usztywnią je i sprawią, że stają się szorstkie i zmniejsza się ich naturalna ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi, co może doprowadzić do ich łamliwości.   

Zobacz także: Stosowanie maski do włosów krok po kroku

O zasadach pielęgnacji włosów latem opowiedział Paweł Matracki, ambasador marki Biovax, Mistrz Świata 2014 we fryzjerstwie klasycznym

źródło: mat. prasowe L’biotica, Magazyn Kosmetyki nr 6/14

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
ja o swoje włosy dbam cały rok tak samo ;) biorę skrzypolen z biotyną i cieszę się pięknymi, zdrowymi włosami. zawiera idealnie dobrane składniki do ich pielęgnacji.
/4 lata temu
Tego roku używam maski Biovaxa, do włosów suchych. Bardzo mi odpowiada.