4 farby roślinne, którymi możesz zmienić kolor włosów w ciąży!

Choć lekarze twierdzą, że farbowanie włosów w ciąży nie szkodzi, wiele kobiet woli stosować farby naturalne.
Aleksandra Jaworska / 3 miesiące temu

Farbowanie włosów w ciąży wymaga od kobiety przede wszystkim zdrowego rozsądku. Jeśli od kliku lat korzystasz z usług sprawdzonego fryzjera oraz z tych samych farb, które nigdy wcześniej nie wywołały u żadnej reakcji alergicznej, zastosowanie ich w okresie ciąży nie powinno stwarzać nadmiernego ryzyka.

Jak ufarbować włosy bibułą?

Farbowanie włosów w ciąży - czy jest ryzyko?

Bezwzględnie należy unikać eksperymentów. Farby do włosów mogą silnie alergizować skórę, a taka reakcja wymaga terapii. Zazwyczaj stosuje się w takiej sytuacji leki odczulające, sterydy lub antybiotyki, co w przypadku kobiet w ciąży jest zabronione.

Zawarty w farbach amoniak ze względu na swój drażniący zapach może być czasem przyczyną gorszego samopoczucia i nudności, jakie odczuwa przyszła mama.

 Farbowanie włosów w ciąży u zdrowej kobiety w chwili obecnej nie jest problemem. Nowe generacje farb są produkowane w technologiach, które nie są niebezpieczne. Jednak w przypadku anemii w ciąży, gdy włos jest osłabiony należy wstrzymać się od farbowania.
Podobnie w przypadku alergii i nadwrażliwości na składniki farb należy powstrzymać się od koloryzacji, ale jest to przeciwwskazanie dotyczące wszystkich klientów salonów fryzjerskich - mówi dr Ewa Rybicka, lekarz medycyny estetycznej z kliniki Estetica Nova.

Farbowanie włosów farbami roślinnymi

  • W przypadku farb roślinnych zawarte w nich pigmenty albo wnikają tylko w zewnętrzną warstwę włosa, albo – w przypadku farb z henną – wnikają do wnętrza włosa i wiążą się z keratyną, odżywiając jego trzon.
  • Przed zakupem farby roślinnej należy dokładnie przeczytać informacje podane przez producenta.
  • Choć farby te teoretycznie nie powinny uczulać, test i tak warto zrobić. To szczególnie ważne w przypadku farb ziołowych, w których składzie jest niewielki dodatek substancji chemicznych.
  • W naszej galerii przedstawiamy kilka farb roślinnych, które warto wziąć pod uwagę w przypadku farbowania włosów w ciąży.

Tu przeczytasz więcej o pielęgnacji włosów:Czym pielęgnować włosy blond?
Co powstrzyma wypadanie włosów? Szampon, dieta, masaż...

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 miesiące temu
Dla dziecka, który jest w brzuchu , nie ma znaczenia jaki kolor włosów ma mama na głowie. No ale jak trzeba to tylko farby naturalne.