Jak dbać o włosy blond, by kolor zawsze był piękny, a włosy zdrowe

W zależności od potrzeb sięgnij po szampon redukujący żółty odcień włosów blond albo po maskę, która zapobiegnie zniszczeniom.
Aleksandra Jaworska / 20.09.2018 04:54

Jak dbać o włosy rozjaśniane? Niestety, włosy blond mają tendencję do szybkiego matowienia. Dzieje się tak dlatego, że podczas koloryzacji należy pozbyć się ciemnego barwnika (melaniny). W trakcie rozjaśniania niezbędne jest rozchylenie łusek środkami chemicznymi i wypłukanie barwnika. Potem trzeba te łuski zamknąć dobrą odżywką. W przeciwnym razie pasma staną się szorstkie.

Jak szybko rosną włosy

Jak dbać o włosy blond - pielęgnacja

  • Warto sięgnąć po specjalne serie do pielęgnacji włosów blond. W ten sposób wzmacniamy ich kolor i zapobiegamy matowieniu.
  • Warte polecenia są odżywki i maski z witaminą E, która zapobiega płowieniu koloru, oraz z rumiankiem i wyciągiem z cytrusów, które pomogą utrzymać ładny odcień blondu.
  • Raz w tygodniu warto zostawić maskę na włosach dłużej (nawet 30 minut). I spłukiwać ją zawsze chłodną wodą – to pozwala zachować połysk.
  • Przed żółknięciem koloru uchronią zastosowane od czasu do czasu szampony i płukanki wzbogacone o niebieski pigment (ma je w ofercie np. Joanna, Marion, Schwarzkopf).

Jak dbać o włosy - domowe recepty

Samodzielne wykonane maski i płukanki mogą także podtrzymać kolor blond lub lekko rozjaśnić pasma.

1. Płukanka rumiankowa

  1. Garść ziół wrzucamy do litra wody
  2. Gotujemy ok. 10 minut, przecedzamy i zostawiamy do wystudzenia, odcedzamy i spłukujemy umyte  włosy.

2. Odżywka rabarbarowa

  1. 100 g sproszkowanego rabarbaru (do kupienia w sklepach zielarskich) mieszamy z 2 łyżkami soku z cytryny i łyżką oliwy (porcja na długie włosy).
  2. Dodajemy taką ilość wody, by powstała papka.
  3. Nakładamy ją na włosy na pół godziny, potem spłukujemy.

Polecamy również:Bad hair day? Wypróbuj suchy szampon!
Piękne sprężyste loki? Mamy na nie sposoby!