POLECAMY

Domowe sposoby na loki!

Przekorna natura kobiety każe jej prostować włosy, gdy ma kręcone i kręcić, jeśli ma proste. Przedstawiamy domowe sposoby na kręcone włosy bez użycia ciepła!

włosy

fot. Fotolia

Większość kobiet marzy o pięknych lokach. Niestety, tylko część z nas została nimi obdarzona przez naturę. Na szczęście możemy zakręcić loki samodzielnie. Niektóre włosy są bardziej podatne na kręcenie, inne mniej, ale każdy rodzaj włosa da się zakręcić. Każdy potrzebuje jednak innej metody i preparatów, aby uzyskać wymarzony efekt.

Papiloty

Kręcenie włosów, szczególnie długich, to nie lada wyzwanie, ale wszystko jest do zrobienia. Jeśli marzysz o dużych falach, zainwestuj w duże wałki, a najlepiej w grube papiloty z pianki.

Zwilż włosy lekko wodą i zakręć na papiloty. Aby włosy dobrze się zakręciły, najlepiej pozostawić je na całą noc. Rano delikatnie ściągnij papiloty lub wałki i lekko roztrzep włosy palcami – nie rozczesuj ich, bo loki się rozprostują! Aby je utrwalić, spryskaj lakierem do włosów.

Paski z gazet lub folii

Popularną i tanią metodą jest też kręcenie włosów na paski wycięte z gazet lub folii aluminiowej.

Z gazety wycinamy paski o wymiarach ok 4 cm na 25 cm. Cienkie pasmo włosów pokrywamy pianką do stylizacji i nawijamy na pasek gazety lub folii. Delikatnie zawiązujemy pasek. W takich papilotach również można spać, bo są dość wygodne, a rano możemy cieszyć się pięknymi lokami.

Koczki

Kolejna metoda na lekkie fale to podzielenie włosów na kilka pasm i spięcie ich w małe koczki.

Robimy je dokładnie tak jak standardowy koczek-ślimak, czyli skręcając pasmo i oplatając gumką lub podpinając wsuwką. Włosy uprzednio warto zwilżyć wodą – dobrze sprawdza się tu słona woda do stylizacji lub pianka. Po wyschnięciu rozplatamy koczki i delikatnie układamy palcami.

Zobacz też: Czy można naprawić rozdwojone końcówki włosów?

Termoloki i lokówka

Jeżeli włosy nie są podatne na kręcenie, ale mimo to marzymy o lokach, wykorzystajmy cięższą artylerię. Mam tu na myśl wszelkie urządzenia termiczne. Dobrym rozwiązaniem są termoloki lub lokówka. Pozwalają one uzyskać efekt skręconych włosów w krótkim odstępie czasu. Są jednak szkodliwe dla zdrowia czupryny. Jeżeli jednak chcemy ich używać raz na jakiś czas, zdadzą egzamin. Jeżeli zaś chcemy często lub codziennie kręcić włosy, lepszym rozwiązaniem może okazać się trwała.

Wskazówki dla miłośniczek kręcenia loków

  • Zacznij kręcić włosy po myciu, jednak nie gdy są mokre. Powinny być prawie suche, lekko wilgotne.
  • Jeżeli twoje włosy nie są podatne na kręcenie, zakup piankę do włosów lub jakiś inny preparat do loków.
  • Po zakręceniu włosów spryskaj je lakierem w celu utrwalenia fryzury.

Zobacz też: ABC wypadania włosów – przyczyny, leczenie, pomocne zabiegi

Autor: Beata Potoczna – stylistka, właścicielka salonu fryzjerskiego Corte del Sole.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)