trik z tiktoka na kręcone włosy fot. Pinterest

Nowy trend na TikToku uświadamia kobiety, że mają kręcone włosy. To bardzo prosty trik!

Jeśli twoje proste włosy puszą się przy czesaniu na sucho i kręcą przy odrobinie wilgoci - prawdopodobnie są naturalnie kręcone. Fale i loki możesz z nich wydobyć dzięki temu trikowi z TikToka.
Urszula Wilczkowska / 16.08.2020 09:18
trik z tiktoka na kręcone włosy fot. Pinterest

Trawa zawsze jest bardziej zielona po drugiej stronie ogrodzenia - szczególnie, jeśli chodzi o włosy. Kobiety z prostymi włosami często marzą o burzy loków, zaś te z niesfornym afro oddałyby wszystko za proste. Tymczasem okazuje się, że uzyskanie naturalnego skrętu wcale nie wymaga wielu godzin z lokówką lub u fryzjera na trwałej. Czasem wystarczy jedynie odpowiednia pielęgnacja.

Doskonale udowodniła to jedna z użytkowniczek TikToka, Danielle, która dzięki poświęceniu swoim włosom trochę więcej czasu i uwagi osiągnęła naprawdę fenomenalny efekt. Jej krótki film zrobił furorę w serwisie i dzięki niemu kolejne kobiety odkrywają, że ich włosy są kręcone. Na czym polega?

Trik z TikToka na wydobycie skrętu włosów

Zanim przystąpisz do samej pielęgnacji, musisz ocenić, czy gra jest warta świeczki. Jeśli twoje włosy nie tolerują nawet lokówki i chwilę po stylizacji wracają do swojej pierwotnej formy, prawdopodobnie niestety nie masz falowanych czy kręconych włosów. Jeśli jednak masz pasma, które lekko falują (zwłaszcza przy wilgoci), mocno puszą się przy czesaniu na sucho i nie poddają się prostownicy - ten trik może być dla ciebie.

@thedaniellelife

😱Wait ‘til the end I- ##curls ##miraclecurl ##curlygirlmethod

♬ original sound - danielllebellle

Tak było też w przypadku tej TikTokerki, dlatego właśnie postanowiła wdrożyć w swoje życie świadomą pielęgnację włosów. Danielle wykorzystała metodę Curly Girl - bardzo popularną wśród posiadaczek burzy niesfornych loków.

Początek tej metody nie różni się od rutyny większości z nas. Zacznij od umycia włosów szamponem, a następnie nałóż odżywkę. Gdy kosmetyk będzie jeszcze we włosach, uczesz je - to będzie odtąd jedyna okoliczność, kiedy będziesz je dotykach szczotką lub grzebieniem.

Nie susz ich suszarką ani tym bardziej ręcznikiem - zamiast tego użyj do osuszania bawełnianego t-shirtu. Ściskaj je od samego dołu, nadając im kształtu - w tym momencie na swoich włosach powinnaś zauważyć już pierwsze fale.

Nałóż na dłoń odżywkę, piankę lub inny kosmetyk bez spłukiwania i zacznij zgniatać pasma włosów od końców po nasadę. Następnie przyjdzie czas na plopping - ten sam t-shirt, którym wcześniej wycierałaś włosy, rozłóż na płasko na kanapie. Zwieś nad nim głowę i opuść ją tak nisko, by wszystkie włosy leżały pod czubkiem twojej głowy. Teraz załóż na głowę krawędzie koszulki leżące z przodu i tyłu. Części, które zostały po bokach, dokładnie zwiń i zawiąż na supełek z tyłu. Zostań tak tak długo, aż włosy całkowicie wyschną.

Ten prosty trik został na TikToku viralem i sprawił, że mnóstwo kobiet w każdym wieku ku swojemu zdziwieniu (i niewątpliwie też radości) odkryło, że ich włosy nie są tak proste, jak im się wydawało.

To też może cie zainteresować:
Anna Lewandowska zdradziła swój trik na szczupłe nogi na zdjęciach. Potrzebujesz tylko 2 kosmetyków!
Chcesz się pozbyć cellulitu? Ten tani i prosty trik ci pomoże w okamgnieniu
Prosta maseczka na wągry podbija internet. Potrzebujesz jednego składnika