POLECAMY

Czym jest Bio Trend

Natura inspiruje, a człowiek chętnie korzysta z jej dobrodziejstw. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym osiągnięciom technologicznym. Przyłącz się do Bio Trendu.
Czym jest Bio Trend fot. FREE
Natura od dawien dawna inspirowała ludzi. Wiele wynalazków i projektów powstało w wyniku obserwacji piękna natury. Dla ludzkości wciąż stanowi ona skarbnicę wiedzy. Wiele można jeszcze odkryć i nauczyć się od tego doskonale funkcjonującego mechanizmu. W człowieku drzemie bowiem potrzeba ciągłego kontaktu z naturalnym środowiskiem, ale nie chce on przy tym rezygnować z  osiągnięć nowoczesnych technologii. Ta fuzja natury i nauki w celu stworzenia nowej jakości towarzyszy nam w codziennym życiu, przybierając formę Bio Trendu.

Inspirację pięknem świata przyrody widać we wszystkich dziedzinach życia. Począwszy od architektury, przez modę, po najnowsze osiągnięcia technologiczne.

Weźmy na przykład fenomen nowoczesnego japońskiego, superszybkiego pociągu Shinkansen, który ma opływowy kształt. Pociąg  nabiera niesamowitej prędkości, a jednocześnie nie robi przy tym zbyt wiele hałasu. Jak to możliwe? Otóż naukowców zainspirowała... zwykła sowa - jedyny ptak, który lata bezszelestnie.

Natura uwodzi swoim pięknem także architektów. Kształt słynnej opery w Sydney został zainspirowany muszlami. Dzięki temu budynek charakteryzuje się niesamowitą akustyką. Z kolei słynny londyński budynek w kształcie ogórka czyli The Gherkin, naśladuje konstrukcję gąbki krzemionkowej, która rośnie na dnie oceanu.

Najsilniejszy jest jednak związek natury z urodą, który narodził się wraz z potrzebą zadbania o siebie. Już w starożytności Kleopatra wykorzystywała pielęgnujące właściwości mleka, a Japonki bieliły swoją twarz używając pudru z pereł. Od tego momentu człowiek nieustannie poszukuje rozwiązań, które pomogą w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w naturalnych składnikach. Naukowcy bez wytchnienia pracują nad nowymi metodami wyodrębniania pożądanych składników. Jest to możliwe tylko dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologii. Tak właśnie stało się w przypadku kosmetyków Pantene Pro-V. Nowa linia Nature Fusion powstała w wyniku fuzji natury i nauki. Korzystając z pomocy nowoczesnych technologii, udało się stworzyć produkty, które w widoczny sposób wzmacniają włosy i chronią je przed utratą blasku i gładkości.

I na tym właśnie polega Bio Trend, aby podpatrywać naturę i za jej pomocą rozwiązać wiele problemów dnia codziennego, wykorzystując osiągnięcia technologiczne. Bo tylko nauka jest w stanie przybliżyć nam tajemnicę piękna natury.
Tagi: trendy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)