blond, pielęgnacja włosów, koloryzacja fot. FREE

Jak pielęgnować blond włosy

Rozjaśniane włosy są zwykle bardzo zniszczone. Sprawdź, co zrobić, aby zadbać o nie w jak najlepszy sposób. Fryzjerka radzi.
/ 10.11.2009 09:41
blond, pielęgnacja włosów, koloryzacja fot. FREE

Przefarbowałam włosy na blond. Jak powinnam o nie dbać, by jak najdłużej cieszyć się pięknym kolorem?

Rozjaśnianie jest jednym z najbardziej inwazyjnych zabiegów chemicznych. Włosy są często po nim wysuszone i matowe, pozbawione blasku. Dlatego powinna Pani dołożyć wszelkich starań, by je szybko zregenerować.

Po każdym myciu proszę stosować odżywkę do włosów blond (np. Odżywka Słoneczny Blond, Sunsilk, 7 zł; Balsam bez spłukiwania Olśniewający Blond, Nivea, 14 zł). Stworzą one na włosie ochronną barierę zabezpieczającą kolor przed płowieniem. Szczególnie polecam te z witaminą E, która blokuje naturalne utlenianie się włosa w kontakcie z powietrzem.

Jeśli zamierza Pani powtarzać rozjaśnianie, warto skorzystać od czasu do czasu z zabiegu regenerującego w salonie (np. sauna na włosy z maseczką, ok. 40–50 zł).

Natomiast jeżeli zauważy Pani, że po farbowaniu pasma żółkną, proszę zastosować specjalne fioletowe szampony, które przywrócą włosom szlachetny blond (np. Ochładzająca odżywka do blond włosów, Biosilk Farouk Systems, 61 zł).

konsultacja: Izabela Hendrych, Studio Fryzur Anna, Warszawa-Ochota


Mówi się, że mężczyźni wolą blondynki. Co o tym sądzisz? Porozmawiaj na forum!