Cool Girl bob fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Bob z grzywką to już przeszłość. Teraz nosimy cool girl bob!

Jeśli jesteś miłośniczką krótkiego cięcia, ale klasyczny bob zdążył ci się znudzić, postaw na najmodniejszą fryzurę sezonu.
Małgorzata Machnicka / 22.07.2019 12:46
Cool Girl bob fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Lucy Boynton, aktorka znana z filmu Bohemian Rhapsody, prywatnie dziewczyna Ramiego Maleka, wylansowała najmodniejszą fryzurę na 2019 rok. Cięcie, okrzyknięte przez jeden z australijskich magazynów jako cool girl bob w mig pokochały kobiety na całym świecie.

Autorką fryzury jest Jenny Cho, hollywoodzka stylista współpracująca z Carey Mulligan, Scarlett Johansson i Emilią Clarke. Na takie krótkie cięcie zdecydowała się już m.in. Irina Shayk, Dua Lipa i Hailey Bieber. Czym różni się od klasycznego boba?

Jak wygląda cool girl bob? 

Długość fryzury jest typowa dla klasycznego boba - może być za ucho lub trochę dłuższa. To, co go odróżnia to to, że jest gładki u nasady i roztrzepany na końcach. Na pierwszy rzut oka przypomina beach wavy bob, ale nie jest pofalowany. Ważne jest też to, aby przedziałek w tej wersji boba był na środku.
 
Najnowsza wersja boba najlepiej wygląda na włosach poddanych wielowymiarowej koloryzacji. Dobrze, jeśli przy twarzy pojawią się jaśniejsze pasemka - dodadzą blasku i świetlistości. Cool girl bob doskonale komponuje się też z festiwalowymi, pastelowymi odcieniami.

Jak osiągnąć taki efekt?

Fryzura Lucy Boynton najlepiej będzie wyglądała na włosach, które mają tendencję do skrętu. Ich stylizacja jest wtedy niezwykle prosta - pasma włosów spryskaj solą morską, a następnie wysusz suszarką z dyfuzorem. Jeśli twoje włosy są z natury proste, wetrzyj w nie piankę do stylizacji i zakręć pojedyncze pasma na prostownicy. 
 
Pamiętaj, że cool girl bob powinien być nieco roztrzepany, ale ten bałagan na głowie mimo wszystko, ma być kontrolowany. Eksperymentuj z kosmetykami do układania włosów, bo po pierwsze każdy pozwala osiągnąć zupełnie inny efekt, a po drugie włosy każdej z nas mogą „dogadywać" się z zupełnie innymi produktami.

Czytaj także:
5 najważniejszych trendów w koloryzacji na 2019 rok
11 fryzur na co dzień - którą wybierasz?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/23.07.2019 13:16
Już widzę te włosy u osoby z okrągłą twarzą i otyłej. Poszerza twarz.