Seksting (sexting) to rodzaj komunikacji elektronicznej, polegającej na przesyłaniu treści o charakterze erotycznym. Według najnowszej ankiety - większość z nas byłaby gotowa wysyłać pikantne sms-y swojemu partnerowi.
Czytaj więcej
Narkolepsja jest chorobą neurologiczną charakteryzującą się niekontrolowaną sennością w ciągu dnia. Osoba z narkolepsją potrafi niespodziewanie zasnąć w trakcie codziennych aktywności.
Czytaj więcej
Pierwsze objawy jaskry to pogarszanie ostrości widzenia, łzawienie oczu i światłowstręt, mroczki i kolorowe kręgi podczas patrzenia na światło (tzw. aureola).
Czytaj więcej
Progesteron to żeński hormon płciowy. Umożliwia zagnieżdżenie zarodka i utrzymanie ciąży. Normy progesteronu różnią się w zależności od dnia cyklu miesiączkowego. Inaczej też wyglądają u kobiet w ciąży.
Czytaj więcej
Tracheotomię wykonuje się, aby udrożnić drogi oddechowe. Polega na rozcięciu tchawicy i umieszczeniu w szyi rurki umożliwiającej oddychanie. Ten zabieg często ratuje życie np. ofiarom wypadków.
Czytaj więcej
Autyzm atypowy jest zaburzeniem rozwoju u dziecka diagnozowanym powyżej 3. roku życia. Objawy przypominają te, które pojawiają się w autyzmie dziecięcym. Różnica polega na ich stopniu nasilenia i czasie występowania.
Czytaj więcej
Ból żołądka po jedzeniu może być efektem zatrucia pokarmowego lub stresu. Ból brzucha po jedzeniu bywa też objawem choroby - zapalenia trzustki, wrzodów, refluksu.
Czytaj więcej
Ból brzucha po prawej stronie może oznaczać m.in. zapalenie wyrostka robaczkowego, problemy z pęcherzykiem żółciowym, chorobę nerek. Taki ból brzucha lepiej od razu skonsultować z lekarzem.
Czytaj więcej
Pęcherzyk żółciowy magazynuje i zagęszcza żółć, która bierze udział w procesach trawiennych. Jest połączony z wątrobą i dwunastnicą. Najczęstsze choroby woreczka żółciowego to kamica i ostre lub przewlekłe zapalenie.
Czytaj więcej