Laktoferyna to suplement diety stosowany na wzmocnienie odporności. Ma m.in. działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwzapalne. Laktoferynę kupisz bez recepty.
Czytaj więcej
Leptyna jest wytwarzana w tkance tłuszczowej. To hormon, który zmniejsza apetyt - stąd nazwa: hormon sytości. Na poziom leptyny wpływa m.in. to, co jesz oraz objętość tkanki tłuszczowej.
Czytaj więcej
Liczba zachorowań wzrasta - i są to przypadki też poza Chinami. Kolejne państwa wprowadzają szczególne środki bezpieczeństwa. Według ekspertów pojawienie się chińskiego wirusa w Polsce jest tylko kwestią czasu.
Czytaj więcej
Adrenalina (epinefryna) jest hormonem, który mobilizuje organizm w sytuacji stresu czy zagrożenia. Wytwarza się też podczas przeżywania silnych emocji, np. gdy uprawiamy sport ekstremalny.
Czytaj więcej
Libido to popęd seksualny. Na poziom libido wpływa tryb życia, jaki prowadzisz - odżywianie się, sen, aktywność fizyczna. Brak seksu może negatywnie odbić się na związku, dlatego warto zadbać o poziom libido.
Czytaj więcej
Punkt G to niewielkie, bardzo wrażliwe miejsce w pochwie, którego odpowiednia stymulacja prowadzi do orgazmu, a nawet kobiecego wytrysku.
Czytaj więcej
Kortyzol jest hormonem uwalnianym pod wpływem stresu. Normy kortyzolu zależą od pory dnia - rano wynoszą 5-25 ug/dl, wieczorem są o połowę mniejsze.
Czytaj więcej
Łupież różowy Giberta to choroba skóry. W niczym nie przypomina tradycyjnego łupieżu na głowie, dziwnie wygląda i po miesiącu sam przechodzi.
Czytaj więcej
Są rożne jego rodzaje - trądzik różowaty, krostkowy, grudkowy. Wpływ na rozwój trądziku mogą mieć hormony, zła pielęgnacja, alergie. Leczy się go maściami, lekami lub zabiegami.
Czytaj więcej
Daltonizm to zaburzenie postrzegania barw. Głównie dotyczy mężczyzn. Daltonizm koryguje się za pomocą okularów, soczewek lub operacyjnie.
Czytaj więcej