Dirty Dancing, Patrick Swayze fot. ONS.pl

Patrick Swayze - wspomnienie aktora

Patrick Swayze, na którego punkcie szalały kobiety, zmarł na raka trzustki w 2009 roku.
Edyta Liebert / 17.08.2018 16:07
Dirty Dancing, Patrick Swayze fot. ONS.pl

Kobiety za nim szalały, mężczyźni po cichu zazdrościli. Patrick Swayze, amerykański aktor i tancerz zmarł 14 września 2009 roku po walce z nowotworem. W ostatnich miesiącach życia stał się cieniem samego siebie. My chcemy go pamiętać jako rycerskiego Orry'ego Maine'a  z „Północ Południe”, przystojnego tancerza z „Dirty Dancing”, oddanego męża z „Uwierz w ducha”.

57 lat życia, 34 lata małżeńskiego stażu, 42 role filmowe

Patrick Swayze jest legendą, jednak zanim się nią stał, przeszedł długą i niełatwą drogę. Pochodził z wielodzietnej rodziny. Ojciec pokładał w nim nadzieje: widział w nim zawodowego sportowca. Swayze rozpoczął treningi futbolowe i miał za sobą pierwsze sukcesy. W dobrze zapowiadającej się karierze przeszkodziła mu kontuzja kolana, a nawet groziła mu amputacja. Przeszedł serię skomplikowanych operacji, na nowo uczył się stawiać kroki. Miał myśli samobójcze.

Wtedy pojawiło się światło w tunelu. Rezygnacja z kontaktowego sportu na rzecz tańca. Swayze ukończył Harkness Ballet School i Joffrey Ballet School i wieku 18 lat zaczął występować na Broadwayu. Osiągnął duży sukces w inscenizacji musicalu "Grease" i zwrócił na siebie uwagę producentów filmowych i został zaangażowany do jednej z ról w komedii "Skatetown". Potem pojawiły się kolejne propozycje, ale na prawdziwy sukces musiał poczekać kilka lat, do 1986 roku.

 

Happy birthday #patrickswayze !!!! Ángel I miss you. 💜

Post udostępniony przez sara free love (@saradark46)

W 1975 poślubił tancerkę i uczennicę swojej matki, Lisę Niemi, miłość swojego życia. Para nie doczekała się dzieci, co było powodem plotek i dociekań. Nawet teraz, 9 lat po śmierci aktora pojawiają się informacje, które dotyczą życia uczuciowego Swayze. Kirstie Alley, koleżanka z planu aktora wyznała w Daily Mail, że Patrick był w niej zakochany i mieli romans.

Oboje byliśmy w związkach małżeńskich. Nie mieliśmy prawdziwego romansu. Potrafiliśmy powstrzymać żądze. Z perspektywy czasu uważam, że to był błąd. Zakochaliśmy się w sobie bez pamięci i nigdy nie zrealizowaliśmy tej miłości. Przez lata czuliśmy ten ogień. Wiem, że Patrick tak naprawdę kochał tylko mnie.

 

Lover boy, i die so hot😍 #dirtydancing#patrickswayze#patrickswayzefanpage

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ☆Patrick Wayne Swayze☆ (@patrickswayzefanpage)

Patrick Swayze: miłość ważniejsza od kariery

9 maja 1997 roku w wypadku na koniu, Patrick Swayze złamał obie nogi i zerwał cztery ścięgna w ramieniu podczas kręcenia filmu „Listy od zabójcy”. Od czasu tego wypadku miał w kości udowej tytanowy pręt i nie mógł obyć się bez kuli. To nieco wstrzymało jego aktorskie zapędy. 9 lat później wystąpił w filmie „Youngblood”. Przyniosła mu ona bardzo przychylne recenzje, a jego nazwisko zyskało na wartości. Rok później pojawił się w roli przebojowego tancerza w „Dirty Dancing”.

 

#heartbeat #dirtydancingmovie #live #love 😘

Film zamieszczony przez użytkownika TomWellingFans (@tombyfans)

Rola Johnny'ego otworzyła mu drzwi Hollywood. W latach 80. "Dirty Dancing" był jednym z najczęściej oglądanych przez kobiety filmów jakie wyprodukowano. I nie powinno to dziwić, że kobiety oszalały na punkcie aktora, wysyłały do niego listy, urządzały nocne straże (!) pod jego domem. Jednak to on był typem zazdrośnika, a nie jego żona.

Przez lata byłem zazdrosnym mężem. Martwiłem się, że Lisa mogłaby mnie zostawić dla innego mężczyzny. Gdy ją poznałem, miała 15 lat, a ja 18. W przeciwieństwie do innych dziewczyn zachowywała się, jakbym był powietrzem i nigdy nie patrzyła mi w oczy.

– wspominał po latach na łamach Entertainment Weekly.

Jennifer Grey i jej życie pełne zakrętów

„Nobody puts Baby in a corner”

Film „Dirty Dancing” okazał się być ogromnym przebojem po obu stronach Oceanu, ale dobra passa nie trwała długo. Na początku lat 90. popularność aktora zaczęła słabnąć. Przez krytyków dostrzeżony został ponownie w 1996 roku, kiedy to otrzymał nominację do Złotego Globu za „Ślicznotki”, ale nie przywróciło to aktorowi dawnej sławy. W 1991 roku został przez magazyn People wybrany najseksowniejszym mężczyzną oraz zaliczony do 50 najpiękniejszych ludzi na świecie.

 

Godmorning swayzefans😘 #patrickswayzefanpage#patrickswayze

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ☆Patrick Wayne Swayze☆ (@patrickswayzefanpage)

Choroba, która zabrała wszystko

W styczniu 2008 roku wykryto u niego nowotwór trzustki. Mimo przebytej operacji, którą przeprowadzono 4 miesiące później, i podczas której usunięto mu część żołądka, aktor zmarł w nocy z 14 na 15 września 2009 roku w Los Angeles.

Miałem w życiu więcej pięknych momentów niż inni, to była niesamowita przygoda. Umieranie mnie nie przeraża - zapewniał fanów, którzy obserwowali jego ciężką walkę z chorobą nowotworową.

Jego prochy zostały rozsypane na jego ulubionym ranczu w Nowym Meksyku (niedługo po jego śmierci żona sprzedała nieruchomość).

Wirujące życie Patricka Swayze

 

So so so much love in this photo😍😍 #patrickswayze#patrickswayzefanpage

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ☆Patrick Wayne Swayze☆ (@patrickswayzefanpage)

Po śmierci aktora okazało się, że zostawił żonie list miłosny, który nagrał na dyktafonie, kiedy nie był już w stanie utrzymać długopisu. Niemi, która 25 maja 2014 roku wyszła za mąż za milionera, jubilera Alberta DePrisco, nie utrzymuje kontaktu z rodziną zmarłego.

ONS.pl

Gwiazdy, które zmarły na raka trzustki