Kobieta objęta kwarantanną przyjmowała gości fot. Adobe Stock

Zamiast się izolować, przyjmowała gości. Ta domówka będzie kosztowała ją 15 tys. zł

Wysokie kary za złamanie zasad kwarantanny to nie mit - dotkliwie przekonała się o tym młoda mieszkanka Nowego Sącza. Dlaczego sanepid zdecydował się nałożyć karę aż 15 tysięcy złotych?
/ 26.04.2020 11:05
Kobieta objęta kwarantanną przyjmowała gości fot. Adobe Stock

To, czy osoba, na którą został nałożony obowiązek kwarantanny, faktycznie jej przestrzega, sprawdzają funkcjonariusze policji nawet kilka razy w ciągu dnia. Nie trzeba wychodzić z domu, wystarczy pokazać się w oknie. Zdarza się, że osoby, które powinny być w domu, oddalają się od miejsca zamieszkania lub... spotykają się ze znajomymi, zapraszając ich do siebie.

Ostatnio pisaliśmy o tym, że kobieta objęta obowiązkiem izolacji pojechała na zakupy, w związku z czym znalazła się w areszcie. Grozi jej wysoka kara pieniężna i kara pozbawienia wolności.

Policja po raz kolejny informuje o tym, jak wyglądają kontrole i apeluje, że kara za złamanie zasad kwarantanny może być wysoka. Niedawno przekonała się o tym także mieszkanka Nowego Sącza

Przyjmowała gości, choć miała się izolować

Nakaz izolacji we własnym domu został nałożony na mieszkankę Nowego Sącza, ponieważ miała bezpośredni kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. 23-latka zasady łamała wielokrotnie, a podczas jednej z kontroli policyjnych stwierdzano, że w mieszkaniu przyjmuje gości.

Jak wynika z danych przekazanych przez policję, kobieta dosyć lekceważąco podchodziła do nakazów i zakazów. 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu nałożył na kobietę karę pieniężną w wysokości 15 tysięcy złotych. Kara podlega natychmiastowej wykonalności i powinna zostać opłacona w ciągu 7 dni. Nawet odwołanie do sądu nie zwalnia z obowiązku jej uiszczenia.

W związku z tym, że 23-latka wielokrotnie łamała zasady kwarantanny, bardzo prawdopodobne jest, że do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie z art. 116 Kodeksu wykroczeń.

Źródło: Policja.pl

Zobacz więcej informacji:Czy listonosz może roznosić koronawirusa dotykając klamek?Kiedy można zdjąć maseczkę?Czy zamiast maseczki można nosić przyłbicę?Funkcjonariusze ukarali mandatem mężczyznę, który był za dobrze ostrzyżony