Ten dom jest węższy niż autobus, a kosztuje prawie 4 miliony złotych. Wart swojej ceny?

dom o szerokości autobusu fot. Sceon+Berne Property Agents
Mikroapartamenty robią się coraz popularniejsze, ale co powiecie na... mikrodomy? Ta posiadłość w Londynie ma szerokość zalewie 220 centymetrów - czyli mniej, niż zwykły autobus!
Urszula Wilczkowska / 11.06.2021 08:33
dom o szerokości autobusu fot. Sceon+Berne Property Agents

Kupno lub budowa własnego domu to ogromny wydatek, a Londyn, który uchodzi za jedno z najdroższych miast na świecie nieustannie podnosi poprzeczkę. Oczywiście zdarzają się niecodzienne przypadki, kiedy ktoś postanawia nabyć dom drogą wymiany za wsuwkę do włosów, ale nie oszukujmy się - ten eksperyment raczej nie ma szans się powtórzyć.

Na rosnący popyt na mieszkania i domy deweloperzy odpowiedzieli rosnącym w siłę trendem na budowę mikroapartamentów. Co jednak, jeśli ktoś marzy o własnym ogródku? Mikrodomy także zyskują na popularności, ale wbrew pozorom wcale nie bywają szczególnie tanie.

Dom węższy od autobusu wystawiony za 750 000 funtów

Dwie sypialnie, salon, kuchnia z jadalnią i jedna toaleta na 78 metrach kwadratowych nie dziwią nikogo - to bardzo częsty metraż mieszkań w bloku, na którym często mieszczą się bez większych problemów całe rodziny. Co jednak, jeśli dom o tej powierzchni w najszerszym miejscu ma zaledwie... 220 centymetrów szerokości? Takie wymiary mogą dostarczyć sporych problemów logistycznych np. dotyczących umeblowania.

wnętrze mikrodomu w Londynie
fot. Sceon+Berne Property Agents

Agencja nieruchomości reklamuje ją jako niezwykle nowoczesny, stylowo urządzony i w pełni funkcjonalny dom dla całej rodziny. Patrząc na zdjęcia, nie sposób odmówić mu uroku, jednak czy tak wąski budynek (jest węższy od normalnego autobusu!) jest wygodny w użytkowaniu? Śmiemy wątpić.

wnętrze mikrodomu w Londynie
fot. Sceon+Berne Property Agents

Można pomyśleć, że dom o tej powierzchni na obrzeżach miasta nie będzie kosztował wiele. Jak się okazuje, to spory błąd! Cena tej nieruchomości to 750 tysięcy funtów, czyli w zaokrągleniu blisko... 4 miliony złotych. Jak pokazuje przykład domu w szczelinie w Warszawie,  za dobry design trzeba płacić, ale mimo to ta kwota jest astronomiczna.

Czytaj także:
Wybudowali swój dom sami w zaledwie rok. Kosztował ich mniej niż kupno mieszkania w mieście
Dom za 1700 zł i 32 tysiące na remont? Właściciele sprzedają je tak tanio, bo boją się... pecha
Przez własną chciwość nie chciała sprzedać działki miastu. Dziś jej dom stoi... na środku autostrady

Redakcja poleca

REKLAMA