wymiana wsuwki na dom fot. Adobe Stock, uaPieceofCake/Iriana Shiyan

Spinkę wsuwkę chce wymienić na... dom. Czy ten niezwykły eksperyment ma szansę się udać?

Użytkowniczka TikToka podjęła się naprawdę niesamowitego zadania. Mając do dyspozycji jedynie wsuwkę postanowiła wymieniać się na inne rzeczy tak długo, aż zostanie posiadaczką domu. Czy to się uda?
Urszula Wilczkowska / 07.06.2021 10:02
wymiana wsuwki na dom fot. Adobe Stock, uaPieceofCake/Iriana Shiyan

Czy aby zostać właścicielem domu, trzeba mieć ogromne fundusze? Ta TikTokerka próbuje właśnie udowodnić, że nie. Według niej wystarczy do tego... wsuwka oraz ogromna doza cierpliwości. O co tak naprawdę chodzi?

W internecie można przeczytać o wielu sposobach na zostanie właścicielem pięknego domu. Włoskie wioski dopłacają, by w nich zamieszkać, władze wyspiarskich miasteczek wyprzedają posiadłości za grosze... Niestety za tymi okazjami często kryje się mnóstwo haczyków i ukrytych kosztów, z którymi mało kto mógłby sobie poradzić. W tym przypadku jednak nie ma żadnych kruczków.

Demi Skipper marzyła o nowym domu, nie chciała jednak brać na niego pożyczki ani zbierać przez długie lata każdego grosza. Zamiast tego wpadła na bardzo oryginalny pomysł i postanowiła wymieniać się rzeczami tak długo, aż wejdzie w posiadanie wymarzonej nieruchomości.

Od wsuwki do domu

TikTokerka postawiła sobie poprzeczkę wyjątkowo wysoko. Swoją drogę zaczęła od przedmiotu, który nie ma dużej wartości materialnej - wsuwki do włosów. Wiele osób popukałoby się w głowę, słysząc o jej planie. Jak się jednak okazuje, nie jest on wcale niemożliwy do wykonania.

Eksperyment rozpoczął się pod koniec maja 2020 roku, a już teraz Demi Skipper jest posiadaczką karty do restauracji Chipotle o wartości około 20 tysięcy dolarów. Jak długo jeszcze potrwa projekt Trade Me?

@trademeproject

My biggest trade yet with @chipotle 🎉 ##trademeproject ##Chipotle ##ChipotlePartner

♬ Neon Bass (60) - Tangelene Bolton

Tego akurat nie wie nawet i sama jego autorka. Przyznaje, że chociaż większość wymian jest dla niej korzystna, zdarzają się jej też takie, których wolałaby uniknąć. Wie już, że wartość zakupu i wartość sprzedaży to dwie różne rzeczy. Niestety przekonała się o tym w bardzo bolesny sposób, tracąc około 6 tysięcy dolarów.

Demi Skipper w swoim eksperymencie ma 3 główne zasady

  • nie może niczego kupić,
  • nie może niczego sprzedać,
  • nie może wymieniać się z kimś, kogo zna.

Sama jednak płaci za przesyłkę, uważa bowiem, że byłoby to nie w porządku w stosunku do innych osób, gdyby tego od nich wymagała. Jak dotąd na usługi firm kurierskich wydała 4 tysiące dolarów.

TikTok zapoczątkował wiele trendów. Niektóre wywołują słusznie kontrowersje, jak na przykład rodzice oblewający małe dzieci wodą, ale inne z ogromną chęcią śledzimy same. Projekt Trade Me z pewnością dołączy do tego grona.

Czytaj także:
Jak wygląda dom Andrzeja Gołoty w Chicago? To luksusowa posiadłość, której można mu pozazdrościć
Przez własną chciwość nie chciała sprzedać działki miastu. Dziś jej dom stoi... na środku autostrady
Dom „człowieka-kreta” z Hockney sprzedany. Wykopał pod nim wiele metrów tuneli