Wypłaty 500+ zagrożone fot. Adobe Stock

Rząd zrezygnuje z wypłat 500+ przez drugą falę epidemii? „Trzeba spojrzeć faktom w oczy”

Zdaniem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców rząd musi znaleźć oszczędności na wypadek kolejnego kryzysu gospodarczego.
/ 16.10.2020 08:44
Wypłaty 500+ zagrożone fot. Adobe Stock

Nie ma co ukrywać, że epidemia koronawirusa przewróciła nasze życie do góry nogami i mocno nadszarpnęła polską gospodarkę. Przedsiębiorcy cały czas próbują nadrobić straty wywołane pierwszą falą epidemii, a już muszą zmagać się z początkiem drugiej.

Przedstawiciele ZPP radzą - trzeba zrezygnować ze świadczeń socjalnych, takich jak 500+, by móc utrzymać dobrą kondycję ekonomiczną w państwie. 

Koniec 500+ z powodu koronawirusa?

W programie „Money. To się liczy” Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców przyznał, że polski rząd musi znaleźć sposób na oszczędności w czasie kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa.

Rząd powinien zrezygnować z akcji socjalnych, na które nas nie stać, 500+ na pierwsze dziecko powinno być zlikwidowane, podobnie 13. i 14. emerytura. Trzeba spojrzeć faktom w oczy i z tych regulacji zrezygnować - powiedział ekspert

Zdaniem ZPP polski rząd powinien zrezygnować ze świadczeń takich jak 13., 14. emerytury oraz 500+. Według Kaźmierczyka, „rząd powinien oszczędzać pieniądze, aby mieć rezerwę w postaci poduszki finansowej”.

Rząd musi mieć pieniądze, a nie je palić - mówił prezes ZPP

Od kilku dni cały kraj objęty jest żółtą strefą epidemiologiczną. Rząd zdecydował się na wprowadzenie części obostrzeń sanitarnych, które obowiązywały w marcu i kwietniu. Do tej pory na Covid-19 zachorowało już niemal 150 tys. osób. 

Zobacz więcej wiadomości z Polski i ze świata:
Dramatyczny apel lekarki SOR: "Jesteśmy na krańcu naszej wytrzymałości"
Nawet 200 tysięcy nowych zakażeń dziennie? Matematycy podają prognozy dla Polski
Policja wystawia mandaty za brak maseczki. "Skończyła się taryfa ulgowa"
Dr Grzesiowski ostro o strategii rządu: to szkoły są przyczyną dużego wzrostu zakażeń