obostrzenia na weselach fot. Adobe Stock

Ministerstwo zdrowia: obostrzenia dotyczące wesel mogą zostać wprowadzone w każdej chwili

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ostrzega, że jeśli sytuacja w Polsce się nie poprawi, mogą zostać wprowadzone kolejne obostrzenia dotyczące imprez rodzinnych.
Urszula Wilczkowska / 28.08.2020 08:26
obostrzenia na weselach fot. Adobe Stock

Jest wiele ognisk koronawirusa w Polsce, ale to o weselach mówi się zdecydowanie najczęściej - głównie dlatego, że w przeciwieństwie do tych ognisk, które wybuchają w zakładach pracy czy domach opieki, tych z imprez rodzinnych da się uniknąć.

Weselom, chrzcinom i innym rodzinnym wydarzeniom bacznie przygląda się ostatnio ministerstwo zdrowia. Wiceszef resortu Waldemar Kraska nie ma wątpliwości - jeśli weselnicy nie zaczną przestrzegać zasad bezpieczeństwa, zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia.

MZ: mogą zostać wprowadzone obostrzenia dotyczące wesel

Ogniska zakażeń wybuchające na dużych imprezach rodzinnych nie uchodzą uwadze resortu zdrowia. Póki co obostrzenia są wprowadzone jedynie w powiatach objętych tzw. czerwonymi i żółtymi strefami. W pierwszej z nich na weselu może bawić się 50 osób z wyjątkiem obsługi. W żółtych strefach jest to już 100 osób z wyjątkiem obsługi.

Niestety, jeżeli nie będziemy przestrzegać na imprezach rodzinnych zasad, które obowiązują, będziemy zmuszeni pewne obostrzenia wprowadzić. My w tej chwili nad tym bardzo wytrwale pracujemy, jest to bardzo trudna decyzja, ale jeżeli się to nie zmieni, będziemy musieli ją podjąć i to w dość krótkim czasie
- zapowiedział wiceminister zdrowia na konferencji prasowej.

Jednocześnie Waldemar Kraska zaapelował do Polaków o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa - dystansowanie się, noszenie maseczek oraz regularne mycie i dezynfekowanie dłoni.

Źródło: rmf24.pl

To też może cię zainteresować:
Dariusz Piontkowski o obowiązku noszenia maseczek w szkołach. Jaka jest ostateczna decyzja ministerstwa?
10-latka od 50 dni jest na kwarantannie. Wynik testu na koronawirusa ciągle wychodzi dodatni
Ekspert WHO: wciąż możemy uniknąć drugiej fali koronawirusa