Kobieta z telefonem fot. Fotolia

Messenger podkreśla słowa - co to znaczy

Też zawsze was to zastanawiało?
Małgorzata Machnicka / 18.08.2017 10:07
Kobieta z telefonem fot. Fotolia
Messenger to obecnie najpopularniejszy komunikator. Z pewnością większość z was ma go w swoich telefonach. Jeśli używacie go codziennie, to pewnie zauważyłyście, że od niedawna aplikacja w trakcie rozmów podkreśla niektóre słowa. No właśnie. Jakie i dlaczego?

Trenerka fitness pokazała cellulit i spotkała ją fala hejtu

Komunikator podkreśla głównie dni tygodnia. Czasem natkniecie się na sytuacje, w których podkreślane są takie słowa, jak na przykład "nie" albo "dwa" czy też nawet "trzy". O co w tym wszystkim chodzi? Głównie o… planowanie.
 
Słowo "nie" jest podkreślane, ponieważ stanowi skrót od słowa niedziela. Dzięki tej funkcji mamy szansę lepiej zaplanować nasz dzień. Plany widoczne są dla wszystkich uczestników konwersacji. Wszyscy uczestnicy mogą również dodawać nowe plany. Nieważne czy jest to rozmowa między dwoma osobami, czy tzw. "czat grupowy".

Jak jednak to działa?

Wystarczy kliknąć na podkreślone słowo, a rozwinie nam się nowe okienko. To właśnie w nim możemy wpisać nazwę, lokalizację oraz datę czegoś, co chcemy zaplanować. Wydarzenia możemy tworzyć po kliknięciu w opcje danej konwersacji. Działa to dokładnie tak samo, jak po kliknięciu na podkreślone słowo. 
 
Proste, prawda?

Te produkty spożywcze podrożeją jeszcze w tym roku