Polak wśród największych talentów piłkarskich na świecie! "The Guardian" umieścił go w swoim rankingu

Nie, to nie Krychowiak, Lewandowski czy Milik. To 17-letni Kamil Grabara z Ruchu Chorzów?
Kamil Grabara fot. Screen Instagram liverpoolfcfansclub

O takich sukcesach aż żal nie pisać. Wychowanek klubu Ruchu Chorzów, Kamil Grabara, znalazł się w 60-tce najlepiej zapowiadających się piłkarzy urodzonych w 1999 roku!

Bramkarz w styczniu tego roku trafił do Liverpoolu i tam pokazał się z najlepszej strony. Grabarę chciały także Manchester City oraz Manchester United.

Polak wśród największych talentów na świecie

- Nie zastanawiałem się długo nad wyjazdem, bo tego typu okazji nie ma się zbyt wiele w życiu, szczególnie, że przedstawione warunki i plany związane z moją osobą były bardzo ciekawe. Nie uważam, żeby było zbyt wcześnie na taki krok, bo jeśli ktoś ma sobie poradzić to poradzi sobie niezależnie od wieku, czego przykładem jest chociażby Wojtek Szczęsny - mówił Polak po transferze. Ryzyko się opłaciło.

Polak pokazał się z najlepszej strony, a "The Guardian" docenił go w swoim rankingu 60 największych talentów piłkarskich. Młody piłkarz ma ponad 2 metry wzrostu, podobnie jak Wojciech Szczęsny. Jest też drugim Polakiem w historii The Reds. W latach 2001-2007 zawodnikiem klubu był Jerzy Dudek.

Polski piłkarz ocalił duńskiego kibica przez... przypadek

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)