budynki fot. Fotolia/kolaż Polki.pl

Godzina dla Ziemi - kiedy?

Już dziś "Godzina dla Ziemi". Wyłącz światło, by okazać troskę o planetę! My wyłączymy, a ty?
budynki fot. Fotolia/kolaż Polki.pl

"Godzina dla Ziemi" to akcja ekologów z WWF (World Wildlife Fund). To bardzo prosta, ale i szlachetna idea. O co dokładnie chodzi? Wystarczy na jedną godzinę wyłączyć światło, by okazać troskę o naszą planetę. Start o 20.30!

10 najlepszych reklam społecznych

"Godzina dla Ziemi" na świecie

Godzina dla Ziemi to akcja, do której przyłączają się ludzie na całym świecie. Wyłączone zostaną oświetlenia takich budowli jak Wieża Eiffla we Francji, Opera w Sydney, Empire State Building w Nowym Jorku, Brama Brandenburska w Niemczech, piramidy w Egipcie, Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki oraz Zamek Królewski w Warszawie, czy też oświetlenie katowickiego Spodku, krakowskich Sukiennic i Kopca Kościuszki.

Warszawa i "Godzina dla Ziemi"

O 20.30 w Warszawie zgasną światła na kilkudziesięciu obiektach, między innymi na mostach Gdańskim, Świętokrzyskim, Poniatowskiego i Siekierkowskim oraz na Pałacu Kultury i Nauki (od 6. piętra wzwyż), Stadionie Narodowym, Teatrze Wielkim, Muzeum Narodowym, Wieży Ciśnień, Grubej Kaśce, czy Centrum Olimpijskim, a także na ratuszu przy pl. Bankowym. Wyłączone zostaną też iluminacja na murach obronnych Starego Miasta oraz na wielu galeriach handlowych.

"Godzina dla Wisły"

W tym roku idea akcji "Godzina dla Ziemi" poza realizacją ogólnej edukacji środowiskowej, skupia się też na indywidualnym problemie każdego kraju. W Polsce dotyczy on ochrony Wisły. Akcja przebiegnie więc pod hasłem: "Godzina dla Wisły".

NASA odkryło 7 nowych planet!