Festiwal w Opolu przeniesiony do Kielc

Festiwal w Opolu przeniesiony do Kielc

Ciekawe, kto na nim wystąpi?
Edyta Liebert / 26.05.2017 13:17
Festiwal w Opolu przeniesiony do Kielc

TVP z Jackiem Kurskim na czele pogrzebało nadzieje Polaków na rozsądny finisz całego skandalu. Zamiast przyznać się do błędu i przeprosić, TVP przeniosło legendarny festiwal piosenki z Opola do Kielc. Ciekawe, kto wystąpi podczas "Koncertu Piosenki Polskiej". Ponoć wyłamuje się nawet Zenek Martyniuk.

Zenek zamiast Maryli Rodowicz w Opolu? Dla TVP nie ma rzeczy niemożliwych

Festiwal w Opolu przeniesiony do Kielc

10 czerwca 2017 roku w Kielcach odbędzie się współorganizowany z TVP "Koncert Polskiej Piosenki". Ma to być godne zdaniem telewizji zastępstwo Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Przypominamy, że cały skandal rozpoczął się w ubiegłym tygodniu, kiedy to media obiegła wieść o tzw. liście artystów wyklętych z przyczyn politycznych. Nie wiadomo, czy ów lista istniała w rzeczywistości, ale trudno dyskutować z faktem, że fala artystów, którzy mieli występować w tym roku w Opolu zrezygnowała z udziału w festiwalu. To chyba mówi wszystko. Jacek Kurski, prezes TVP, zdecydował zatem, że opór ze strony artystów i spór z Prezydentem Opola to powód do tego, by przenieść festiwal do Kielc. 
Czy w Opolu odbędzie się jeszcze kiedyś festiwal? Prawdopodobnie tak - Prezydent Miasta zadeklarował, że wyda pieniądze na jesienny koncert w Opolu realizowany bez udziału TVP. 
 

Wydarzenie, mające zastąpić planowany na ten termin Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, ma współorganizować TVP. Telewizja Polska na razie nie potwierdziła tej informacji, potwierdza ją za to wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut.
 

Pytanie, czy na Festiwalu w Opolu się skończy. Może Operę Leśną w Sopocie też czeka migracja?

Kayah i jej oświadczenie w sprawie Opola