Owsiak zaprasza gwiazdy, które miały grać w Opolu na Woodstock

Woodstock 2017 fot. materiały prasowe
Szkoda Opola? Szkoda! Dla mnie, dla ludzi z mojego pokolenia, festiwal w Opolu był jak teleranek, koncert życzeń czy „Lato z radiem” - był zawsze. Teraz Opole przegrało z Jackiem Kurskim. Ale jest festiwal, na którym jeszcze tego lata Maryla Rodowicz (i jej goście) mogą wystąpić! Choć TVP na pewno tego nie pokaże...
Magda Roszkowska / 26.05.2017 09:45
Woodstock 2017 fot. materiały prasowe

To, co się działo/dzieje wokół Opola zaskoczyło chyba wszystkich. Okazało się, że jednak nie każdy numer przejdzie... Wolni ludzie (nawet, jak mają stracić pieniądze/występ przed świetną publicznością) nie muszą godzić się na wszystko. Poza tym słowo „solidarność” dla Polaków naprawdę coś znaczy
Gesty Kasi Nosowskiej, Artura Orzecha i wszystkich osób, które zrezygnowały z Opola, są tego dowodem. 

Kayah nie wystąpi w Opolu. To jej manifest przeciwko cenzurze w TVP

Była cenzura czy nie było? Było serduszko WOŚP czy nie było? 

Jacek Kurski oświadcza nieustająco, że w TVP cenzury nie ma, nie było też przy Opolu. Nawet chce pozywać portale i wydawnictwa, które piszą, że jednak była.

Nie wiem, jaka jest prawda, choć oczywiście coś mi się wydaje. Wydaje mi się, że może być podobnie, jak w przypadku ostatniego finału WOŚP. Pamiętacie tę aferę, kiedy w materiale TVP wymazano z kurtki osoby wstępującej przed kamerą serduszko?
Ostatnio okazało się, że afera nie była bez powodu. Serduszko naprawdę wymazano!

O tym, jak żenująco tłumaczy to Jacek Kurski pisze na swoim FB Jurek Owsiak. Ciekawe, jak będzie się tłumaczył (na Nowogrodzkiej) w sprawie Opola...

Gwiazdy Opola na Woodstock?

Kilka dni temu Jurek Owsiak zaprosił Marylę Rodowicz na tegoroczny Woodstock!

Na początku sierpnia organizujemy po raz 23 Najpiękniejszy Festiwal Świata - Przystanek Woodstock. Jest już dopięty prawie na ostatni guzik, na każdej ze scen mamy dogadanych artystów. Ale gdybyś zechciała przyjąć nasze zaproszenie, to jest takie miejsce, gdzie woodstockowe koncerty nabierają wyjątkowego (...) smaku - to scena Akademii Sztuk Przepięknych. 
To na tej scenie królował jazz, w wykonaniu takiego mistrza jak Włodek Pawlik, to tam Audiofeels czarowało swoją muzyką, Kasia Kowalska porwała nas do przepięknego koncertu, Urszula rozbujała Woodstockowiczów przypominając swoje największe hity. (...)
Droga Marylo - tam w każdej chwili, jeśli tylko będziesz chciała - możesz wraz z całą swoją ekipą, również z zaproszonymi gośćmi, wystąpić, a my to wszystko zarejestrujemy.

Właśnie za to kocham Jurka Owsiaka! Za to, że wiele razy udało mu się zrealizować rzeczy zupełnie niemożliwe: WOŚP od 25 lat, czyli gorący karnawał miłości i dobra w środku zimy, darmowy, cudowny festiwal wolnych ludzi w środku lata (o ratowaniu szpitali i życia małych oraz starszych Polaków nawet nie wspominam).

Czy Maryla przyjmie zaproszenie? Wszystko się może zdarzyć, skoro udało się doprowadzić do katastrofy festiwalu, który istniał od zawsze...

Ja w każdym razie znowu jadę na Woodstock. 
Jedziemy z rodziną, przyjaciółmi. Na co dzień jestem dość poważną osobą, mam duże mieszkanie i jeszcze większy kredyt. Mam buty na obcasie (choć rzadko je noszę), zobowiązania, spotkania, kalendarze, google kalendarze, dokumenty, exele. Na Woodstock mieszkam w małym namiocie, nie noszę telefonu (ani butów). Czuję się wolna, młodsza, szczęśliwa. To absolutnie cudowny festiwal. Dowody tutaj: 7 rzeczy, za które pokochałam Przystanek Woodstock (za pierwszym razem i na zawsze!)

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA