Andrzej Duda komentuje sprawę Żalka fot. ONS.pl

Duda komentuje incydent z Żalkiem. „Próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie, a to jest IDEOLOGIA”

Prezydent postanowił zabrać głos w sprawie konfliktu, do którego doszło w "Faktach po Faktach" między Katarzyną Kolendą-Zaleską i Jackiem Żalkiem. Jego słowa oburzyły wielu Polaków.
/ 14.06.2020 09:57
Andrzej Duda komentuje sprawę Żalka fot. ONS.pl

Temat osób o odmiennej orientacji seksualnej od wielu miesięcy pojawia się w mediach i wywołuje konflikty. O LGBT ponownie zrobiło się głośno w piątek 12 czerwca, w związku z rozmową Katarzyny Kolendy-Zaleskiej i Jacka Żalka, do której doszło na antenie TVN24. Sytuację postanowił skomentować także prezydent Andrzej Duda, który poparł kontrowersyjne słowa posła. 

Katarzyna Kolenda-Zaleska wyprosiła ze studia Jacka Żalka

Sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej w programie „Fakty po Faktach” przerwał wypowiedź dziennikarki na temat tego, czym jest LGBT, twierdząc, że to „nie ludzie, a ideologia”. Kolenda-Zaleska straciła cierpliwość i odłączyła go od wideorozmowy. W mediach błyskawicznie zawrzało, a głos zabrał Andrzej Duda. 

Andrzej Duda komentuje konflikt Kolendy-Zaleskiej i Żalka

Podczas sobotniego spotkania z wyborcami w Brzegu Andrzej Duda początkowo zaznaczył jedynie, że nawet w Konstytucji jest podkreślona afirmacja małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, a także zwrócił uwagę na prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Porównał również LGBT do bolszewizmu, który indokrynowano młodym ludziom w czasie komunizmu.

Dzisiaj też próbuje się nam i naszym dzieciom wciskać ideologię, tylko inną. Zupełnie nową, aczkolwiek to też jest taki neobolszewizm, bo jeżeli w szkole przemyca się ideologię, żeby zmienić punkt widzenia dzieci i ustawić ich patrzenie na świat, choćby poprzez ich seksualizację w dziecięcym wieku, coś, co jest sprzeczne z najgłębszą logiką dojrzewania człowieka w sposób spokojny, w sposób zrównoważony, to to jest ideologia, nic innego - mówiła głowa państwa

Po tych słowach prezydent odniósł się bezpośrednio do sytuacji z TVN24. Jego wypowiedź obiegła media lotem błyskawicy i poruszyła miliony Polaków. Niestety nie w pozytywny sposób. 

Jak dzisiaj silny jest ten prąd, to pokazuje wczorajsza sytuacja, kiedy z jednej z polskich telewizji wyrzucono posła, który powiedział, że to jest ideologia. Nazwał to po prostu ideologią. Próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, czy to jest ideologia, czy nie, to niech sobie zajrzy w karty historii i zobaczy, jak wyglądało na świecie budowanie ruchu LGBT, niech zobaczy, jak wyglądało budowanie tej ideologii i jakie poglądy głosili ci, którzy ją budowali - nawoływał Duda

Andrzej Duda w ostatnich dniach naraził się już społeczności LGBT, podpisując kontrowersyjną „Kartę Rodziny”, która zakłada zakaz publicznego propagowania wartości wyznawanych przez osoby nieheteroseksualne. 

Zobacz więcej nowych wiadomości z Polski i ze świata:
Niepewny powrót do szkół we wrześniu. Lekcje on-line mogą zostać przedłużone
Andrzej Duda jako niespodziewany gość na weselu w podkarpackiej miejscowości Wrzawy
Nie będzie dofinansowania 1000+. Ci którzy mają dzieci, dostaną dodatkowe 500+
Pogoda na czerwiec 2020. O opalaniu na razie możemy zapomnieć
Przeklejał kody kreskowe, by płacić mniej w sklepach, bo "obcięli mu premię przez pandemię"