Znaczenie kwiatów - jakie kwiaty kupić mamie na Dzień Matki fot. Fotolia

Znaczenie kwiatów - jakie kwiaty kupić mamie na Dzień Matki

Wybierz dla mamy takie kwiaty, które będą najlepszym symbolem tego, co chcesz jej przekazać.
Milena Oszczepalińska / 14.05.2019 08:20
Znaczenie kwiatów - jakie kwiaty kupić mamie na Dzień Matki fot. Fotolia

Pomyślałaś, że podarujesz mamie kwiaty na Dzień Matki? To bardzo dobry pomysł, ale sprawdź lepiej, co oznaczają jakie kwiaty, żeby się nie okazało, że dałaś mamie kwiaty, które oznaczają coś złego...

Róże

Róże są najbardziej popularnymi kwiatami. Warto wiedzieć, że oznaczają one bezgraniczną miłość. Nic zatem dziwnego, że kobiety bardzo chętnie je przyjmują.

Tulipan

Tulipan ten wyraża miłość, ale tylko ten czerwony. Nie kupuj bukietu żółtych tulipanów, bo świadczą one o płytkich relacjach między obdarowywanym i obdarowującym.

Fiołek

To kwiat bardzo ambiwalentny. Z jednej strony oznacza miłość, a z drugiej smutek. Nie warto chyba zatem ryzykować z tymi kwiatami.

Irys

Jeśli zdecydujesz się na irysy, nie wybieraj tych niebieskich, bo symbolizują oziębłość. Inne kolory jak najbardziej możesz dobrać do bukietu - irysy oznaczają zaufanie.

Niezapominajka

Ten kwiat symbolizuje dokładnie to, na co wskazuje jego nazwa. Nie ma chyba jednak obawy, że mama o nas kiedyś zapomni, więc niekoniecznie musisz kupować mamie akurat niezapominajki.

Żonkil

Żonkile to bardzo ładne, wiosenne kwiaty, ale lepiej nie kupować ich mamie. Symbolizują zazdrość i miłość bez wzajemności.

Zobacz też:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)