Jak ułożyć bukiet fot. Adobe Stock, floraldeco

Bukiet klasyczny czy w kształcie serca? Pokazujemy jak ułożyć kwiaty, by wyglądały zachwycająco

Maj jest miesiącem wręczania kwiatów i upominków - warto robić to w dobrym stylu. Zobacz inspirujące wideo, dzięki któremu ułożysz bukiet w kształcie serca - dla Mamy lub dla samej siebie.
Edyta Liebert / 26.05.2021 08:13
Jak ułożyć bukiet fot. Adobe Stock, floraldeco

Niekiedy bukiety wykonywane w kwiaciarni nie są szczytem florystycznych możliwości. Warto samemu kupić pęk ciętych roślin i stworzyć unikalny bukiet, np. w kształcie serca. to prostsze, niż się wydaje. 

Z okazji Dnia Mamy kwiaciarnie i stragany są oblegane. Bukiety czy to mieszanych, czy jednorodnych kwiatów są tego dnia przekazywane z rąk do rąk i często nie prezentują się oryginalnie. My proponujemy samodzielne wykonanie bukietu na ten wyjątkowy dzień. To może być dodatek do oryginalnego prezentu na Dzień Matki.

Do wykonania bukietu.w kształcie serca potrzeba:

  • dwie giętkie i sprężyste gałązki (np. wierzby),
  • sznurek,
  • 13 róż lub innych kwiatów,
  • nożyczki.

Jak wykonać bukiet w kształcie serca

  1. Oczyść gałązki i ułóż w kształt serca, zginając je w pół. Zwiąż sznurkiem.
  2. Zacznij komponować róże (lub inne kwiaty, które są stabilne) w symetryczny sposób zaczynając od zewnątrz: po każdej ze stron powinno się znajdować po 6 sztuk (razem 12), a 13 róża powinna znaleźć się na środku. Zwiąż sznurkiem i wstążką i... gotowe.

Czytaj także: Najlepsze propozycje obiadów na Dzień MatkiWłasnoręcznie robiony prezent na Dzień Matki - inspiracjeSkompletuj mamie kosmetyczkę - subiektywny przegląd kosmetyków dla mam