Jak zaplanować Dzień Matki? Oto najlepsze pomysły!

Nie masz pomysłu na spędzenie czasu z Mamą w dniu jej święta? Zajrzyj do naszej skarbnicy wiedzy - na pewno coś zaplanujesz!
Dzień Matki - scenariusz uroczystości jak zorganizować fot. Fotolia

Dzień Matki to nie tylko okazja do podarowania Mamie czegoś szczególnego, ale również - i przede wszystkim - moment na wspólne spędzenie czasu z osobą, którą bardzo kochamy.

Oto nasze propozycje na ten dzień!

Spacer

Bez wątpienia zwykle nie macie czasu, aby wyjść z domu i nacieszyć się świeżym powietrzem. A spacer w maju to sama przyjemność! Z tego powodu wyciągnij Mamę z domu - po drodze możecie kupić lody, usiąść na ławce i po prostu pomilczeć. Taki relaks zrobi dobrze każdej osobie, która na co dzień ma mnóstwo stresów i obowiązków. A przy okazji będziecie miały okazję do plotkowania!

Kawa lub obiad na mieście

Kawiarnie już wystawiły ławeczki na powietrzu i czekają na pierwszych klientów! Namów Mamę na przepyszną kawę, której na co dzień nie pija. Dzięki temu nie tylko poczuje nowy smak, ale być może również odkryje, jak miło jest chociaż na pół godziny oderwać się od codziennych obowiązków. Jeśli wolisz zjeść z Mamą obiad, wybierzcie ogródek restauracyjny. A wiadomo, że nic tak nie smakuje, jak przepyszne danie, które ktoś ugotował za nas :)

Wyjście do kina

Nie pamiętasz, kiedy twoja Mama miała czas na seans filmowy? Teraz nadeszła pora, aby nadrobić zaległości w kinematografii. Na ten dzień wybierz komedię romantyczną, film przygodowy lub sensacyjny - oczywiście w zależności od upodobań Mamy. Ważne jedynie, aby jego treść była lekka i przyjemna - wtedy możesz być pewna, że obie wyjdziecie zrelaksowane i zadowolone.

SPA

Każda z nas czasem ma dość codziennych obowiązków, ciągłego pośpiechu i wszystkiego, co jest kojarzone z pracą. A gdyby tak przez jeden dzień oddać się w ręce masażystów, kosmetyczek i relaksującej muzyki? Wszystko to spotka was w salonach SPA, które już przygotowały specjalne oferty promocyjne na Dzień Matki! Pamiętaj - nawet zaledwie jeden dzień odnowy sprawi, że obie poprawicie samopoczucie.

ZOO

Pamiętasz, jak w dzieciństwie rodzice zabierali cię do ZOO? Teraz odwdzięcz się tym samym! Choć wyjście do tego miejsca zwykle kojarzy się z wycieczkami całych rodzin z dziećmi, wy również możecie dobrze się bawić! Czas spędzony na łonie natury i obok pięknych, tropikalnych zwierząt cieszy wszystkich - niezależnie od wieku.

Wspólne gotowanie

A niby dlaczego nie macie spędzić tego dnia, jak podczas urodzin czy imienin kogoś z rodziny? Razem przygotujcie kolację dla bliskich i zaplanujcie zabawy, w których każdy będzie mógł wziąć udział - np. kalambury lub scrabble. Poza przyjemnie spędzonym czasem podczas pieczenia smakołyków, zbliżycie się do siebie także w trakcie gier. A uśmiech na twarzach bliskich daje przecież najwięcej radości!

Wielka rodzinna uroczystość

To na pewno ją zaskoczy! Zaproś rodzeństwo wraz z rodziną do domu i wspólnie przygotujcie imprezę niespodziankę! Po przyjściu mamy odśpiewajcie "sto lat", wręczcie prezenty i po uhonorowaniu popołudnia przepysznym tortem, zasiądźcie razem do stołu. Tak spędzony Dzień Matki z pewnością napełni ją szczęściem!

Dowiedz się więcej o organizacji Dnia Mamy:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
trochu dziwnie jak sie przelicza cene trufli dla mamy, nie sądzisz?Dowiedz sie co mama lubiała dawniej i to przygotuj, do tego miły usmiech i kwiatek może polny.
/7 lat temu
Ej a co kupujecie?;/Bo ja nie mam raczej pomyslu..Na pewno kwiaty ale co dalej?Myslalam o truflach pomaranczowych i duzej milce bo sa w super cenach w Lidlu ale jeszcze mysle;/