Przywiązał psa do słupa i zostawił wiadomość. Te dwa słowa są okrutne

Piesek przywiazany do slupa fb fot. facebook.com/schronisko.w.kaliszu
Właściciel porzucił psa, by odegrać się na byłej partnerce. Zwierzaka przywiązał do słupa i zostawił z krótką notatką. Ale smutna historia Pikusia właśnie się odmieniła.
/ 07.02.2024 15:00
Piesek przywiazany do slupa fb fot. facebook.com/schronisko.w.kaliszu

Porzucony pies został przywiązany do pierwszego lepszego słupa na deszczu i zimnie. Towarzyszyła mu tylko krótka wiadomość, która bulwersuje i łamie serce. Smutny los psiaka na szczęście niedawno się odmienił.

Przywiązał psa do słupa i zostawił okrutną wiadomość

O historii poinformowało Schronisko dla Zwierząt w Kaliszu. Przypadkowi przechodnie znaleźli psa przywiązanego smyczą do słupa. Tuż obok przyklejona została kartka z okrutnym napisem "Do zabrania". Jak można w taki sposób potraktować żywą i czującą istotę, czworonożnego przyjaciela?

Nie wiadomo, ile czasu pupil spędził na deszczu i zimnie. Dzięki pomocy ludzi wrażliwych na dobro zwierząt pies trafił do schroniska, gdzie nadano mu imię Pikuś. Zyskał konieczną opiekę, a sprawą zajęły się odpowiednie służby. Tak wolontariusze schroniska opisywali sprawę:

Psiak przywiązany do słupa z kartką w folijce (żeby nie przemokła, oczywiście). Ludzka podłość nie zna granic... kiedy to się skończy? Pies to żywa, czująca istota... opamiętajcie się, zanim zdecydujecie się na psa, przemyślcie to 1000 razy! Odpowiedzialność, świadomość, empatia – czytamy na profilu schroniska w Kaliszu na Facebooku.

Porzucony pies Pikuś znalazł szczęśliwy dom

Niedawno Schronisko dla Zwierząt w Kaliszu poinformowało o dalszych losach smutnego Pikusia. Po spędzeniu w klatce kilku miesięcy piesek odnalazł swoje miejsce na zawsze. Pikuś został adoptowany i już wiadomo, że jest szczęśliwy oraz bezpieczny.

Jak się okazało, były właściciel porzucił psa w tak okrutny sposób, by zemścić się na byłej partnerce. Służby już odnalazły mężczyznę, który tego dokonał. Zostały mu postawione zarzuty znęcania się nad zwierzęciem. Grozi mu do 3 lat więzienia. Wkrótce zapewne usłyszy wyrok sądu.

Źródło: facebook.com/schronisko.w.kaliszu oraz epoznan.pl.

Czytaj także:
Rozpoczął życie w rozpadającej się budzie i na łańcuchu. To nie koniec jego dramatów
Odmówili udziału w weselu i rozpętali rodzinny konflikt. Wszystko przez psa
Kot Feniks znaleziony w dramatycznym stanie. To cud, że przeżył

Redakcja poleca

REKLAMA