Kot Feniks znaleziony w dramatycznym stanie. To cud, że przeżył

Kot Feniks zdj pogladowe fot. Adobe Stock, Andrea Izzotti
Ten łagodny kotek musiał wiele wycierpieć. Nie ma dwóch przednich łapek. Pomocy udzieliła mu bohaterska kobieta, która przypadkiem go znalazła. Teraz może dostać szansę na nowe życie.
/ 07.02.2024 10:40
Kot Feniks zdj pogladowe fot. Adobe Stock, Andrea Izzotti

W swoim krótkim życiu pewien kotek doznał już wiele bólu i cierpienia. Nie ma dwóch przednich łapek i sam byłby skazany na ponury los, gdyby nie pewna kobieta, która znalazła go w ostatniej chwili. Teraz pojawiło się dla niego światełko nadziei.

Kot Feniks stracił dwie łapki, ale ma szansę na szczęśliwe życie

Historia wydarzyła się w małej wsi w gminie Puszcza Mariańska, w województwie mazowieckim. Tam pewna kobieta działająca na rzecz zwierząt przypadkiem znalazła kota bez przednich łapek, który wymagał natychmiastowej pomocy. Dzielna wolontariuszka szybko zabezpieczyła zwierzaka i zgłosiła zdarzenie do urzędu gminy. Dzięki temu udzielono biedakowi pomocy weterynaryjnej.

Nie wiadomo dokładnie, co się stało kotu, który przy badaniu dostał imię Łapek. Na pewno musiał doznać ogromnego bólu i sam nie poradziłby sobie na wolności. Przed nim jeszcze bardzo długa droga do zdrowia i sprawności, ale jest na to szansa. Bohaterka, która pomogła kotu, chce nazwać go Feniksaby upamiętnić to, że kociak zyskał drugie życie po tylu cierpieniach

Feniks potrzebuje twojej pomocy, by stanąć na nogi

Dzięki szybkiej reakcji kobiety o wielkim sercu kotek ma szansę na nowe życie. Jego stan powoli się stabilizuje, ale do normalnego funkcjonowania potrzebuje dalszego leczenia, rehabilitacji oraz dwóch specjalnych protez. Feniks ma w sobie ogromną wolę walki. Na drodze stają jednak ogromne koszty.

Może żyć jeszcze wiele lat, ale jego życie zostało wycenione na 22 tys. zł. To kosmiczna suma pieniędzy. Bez was ten kot nie ma szans – czytamy na stronie z opisem historii Feniksa.

Na rzecz ratowania kotka Feniksa została utworzona zbiórka na stronie pomagam.pl. Możesz wesprzeć zwierzaka w drodze po lepsze życie.

Feniks będzie powoli dochodził do siebie w domu wolontariuszki, która go odnalazła. Wygląda na to, że wreszcie znajdzie ciepły kąt i kochającą rodzinę. Szkoda, że musiał wcześniej tak wiele wycierpieć. Teraz może odzyskać siły z pomocą ludzi dobrej woli.

Kot Feniks stracił przednie łapki/pomagam.pl

Źródło: pomagam.pl, facebook.com oraz onet.pl

Czytaj także:
Dostaniesz 500+ na psa i kota w tym roku. Ale jest kilka warunków do spełnienia
Zobacz, jak trudno psom odnaleźć się w schronisku. Serce się kraja na ten widok
Ten słodki kociak od wielu miesięcy mieszka w schronisku. Wciąż czeka na kochający dom

Redakcja poleca

REKLAMA