Przerażające odkrycie na górskim szlaku. Gdyby nie turyści, skończyłoby się tragedią

Przerażające odkrycie na górskim szlaku. Gdyby nie turyści, skończyłoby się tragedią fot. Adobe Stock, lukasz.hemka
Para turystów, która spacerowała po górach, dostrzegła na szlaku plastikowy kontener. Gdy do niego podeszła, odkryła coś strasznego. Gdyby nie ci bohaterowie, cała sytuacja skończyłaby się tragicznie. Sam zobacz, co wydarzyło się na górskim szlaku.
/ 22.04.2024 07:51
Przerażające odkrycie na górskim szlaku. Gdyby nie turyści, skończyłoby się tragedią fot. Adobe Stock, lukasz.hemka

Porzucenie zwierzaka zawsze jest okrutnym czynem. Wciąż jednak można to zrobić w bardziej lub mniej humanitarny sposób. Nie wszyscy jednak się tym przejmują. Ostatnio pisałyśmy o psie, który 11 godzin czekał na ratunek, bo został przywiązany do słupa. Podobnie dramatyczna sytuacja przydarzyła się na górskim szlaku. Turyści znaleźli plastikowy kontener, a w nim… biedne, małe szczeniaczki. Zobacz, jak potoczyła się ta historia.

Przerażające odkrycie na górskim szlaku

Tę smutną historię opisał portal thedodo.com. Cała sytuacja przydarzyła się w górach Owyhee w amerykańskim stanie Idaho. Turyści spacerowali szlakiem, kiedy nagle ich oczom ukazał się podejrzany kontener. Gdy do niego podeszli, od razu zdali sobie sprawę z tego, w jakim celu został tam ustawiony.

Czarny kontener pośrodku niczego nigdy nie zapowiada się dobrze. Tym razem było podobnie. W środku znajdowały się bowiem Bogu ducha winne szczeniaczki. 7 małych, wychudzonych psiaków, które zostały pozostawione na pastwę losu. Nic więc dziwnego, że turyści byli przerażeni tym odkryciem, ale postanowili pomóc dzieciakom.

Turyści znaleźli szczeniaki porzucone na górskim szlaku

Wędrowcy wynieśli szczeniaki z lasu, a następnie zaczęli szukać pomocy. Skontaktowali się z różnymi schroniskami, w których nie było miejsca dla szczeniaków. Ostatecznie trafili do Lake Lowell Animal Rescue. Choć schronisko również było pełne, pracownicy zdecydowali, że nie mogą zostawić tych maluchów bez pomocy.

Psiaki otrzymały pomoc weterynaryjną. Zaczęły dochodzić do siebie i przybierać na wadze.

Chociaż były trochę zdenerwowane, stało się oczywiste, że zanim zostały porzucone w górach, często przebywały w pobliżu ludzi i dość szybko zaczęły się z nimi bawić – powiedziała dyrektorka schroniska, Melissa Blackmer, w rozmowie z thedodo.com.

Gdy psiaki doszły do siebie, trafiły do domów tymczasowych. Każdy z nich jest teraz bezpieczny i zaopiekowany. Wszystkie czekają na dobrych ludzi, którzy będą chcieli przygarnąć je pod swój dach.

- To frustrujące, że takie szczeniaczki muszą cierpieć przez nieodpowiedzialnych ludzi bez serca.
- W piekle jest specjalne miejsce dla osób, które krzywdzą zwierzęta.
- To jest obrzydliwe – komentują sytuację internauci.

Nie da się ukryć, że te szczeniaki zostały potraktowane w okrutny sposób. Ale na szczęście to już za nimi. Sam zobacz, jak wyglądają te maluchy.

Źródło: thedodo.com/Facebook.com, Lake Lowell Animal Rescue

Czytaj także:
3 szczeniaczki porzucone pośrodku niczego. Aby znaleźć ratunek, musiały zebrać się na odwagę
Przywiązał psa do słupa i zostawił wiadomość. Te dwa słowa są okrutne
Mikusia została wyrzucona z domu ze swoimi dziećmi. Musiała wiele poświęcić, żeby przeżyły
 

Redakcja poleca

REKLAMA