Pasażerowie samolotu najedli się strachu. Nad ich głowami pojawił się wąż

Pasażerowie samolotu najedli się strachu fot. iStock, Getty Images Plus, ViktorCap/twitter.com, MothershipSG
Pasażerowie tego lotu najedli się strachu. Na pokładzie samolotu pojawił się bowiem pasażer na gapę. Patrząc na poniższe nagranie, nikt nie chciałby się znaleźć na miejscu tych podróżujących.
/ 19.01.2024 14:00
Pasażerowie samolotu najedli się strachu fot. iStock, Getty Images Plus, ViktorCap/twitter.com, MothershipSG

Podczas lotu samolotem wolelibyśmy uniknąć jakichkolwiek nadprogramowych przygód. Niestety tym podróżującym nie było to dane. Na pokładzie ich samolotu pojawił się bowiem niechciany gość, przez którego pasażerowie i członkowie załogi najedli się sporo strachu. I wcale im się nie dziwimy. Wystarczy spojrzeć na to nagranie.

Wąż na pokładzie samolotu

Pasażerowie samolotu linii lotniczych AirAsia, którzy ostatnio podróżowali do Phuket w Tajlandii, przeżyli chwile grozy. Podczas lotu jeden z nich dostrzegł bowiem małego, cienkiego węża nad głowami innych pasażerów. Gad przemieszczał się powoli po półkach luku bagażowego.

Trudno się dziwić rozemocjonowanym pasażerom, którzy spanikowali na widok gada. Ta sytuacja przypominała bowiem scenę z horroru i niemal każdego wyprowadziłaby z równowagi. Zwłaszcza tych, którzy nie przepadają za lataniem.

Sam zobacz, jak wyglądała ta sytuacja.

Pasażerowie samolotu panikują na widok węża

Na nagraniu widzimy, jak jeden z członków załogi próbuje skusić węża, aby ten wszedł do butelki. Jest to zgodne z procedurami przewidzianymi na tego typu wypadki podczas lotu. Tak zabezpieczony gad mógłby dolecieć wraz z innymi pasażerami na miejsce i tam zostałby oddany w ręce odpowiednich służb. Ale ten wąż-podróżnik nie miał zamiaru dać się złapać.

Służby lotnicze zostały powiadomione przed lądowaniem w Phuket po tym, jak pasażer zauważył małego węża w luku bagażowym nad głową. Załoga linii AirAsia jest dobrze przeszkolona, aby poradzić sobie z tego rodzaju zdarzeniem i dla bezpieczeństwa przeniosła pasażerów z pobliskich foteli w inne miejsca – tłumaczy Phol Poompuang, szef bezpieczeństwa linii AirAsia w Tajlandii, w rozmowie z dailystar.co.uk.

Po wylądowaniu dokładnie sprawdzono samolot w celu poszukiwania innych gadów. Nie znaleziono jednak żadnych dodatkowych węży. Pokład został poddany dezynfekcji i dokładnemu czyszczeniu, aby uniknąć kolejnych tego typu sytuacji.

Źródło: dailystar.co.uk/X.com

Czytaj także: 
Jelenie zombie opanowują lasy. Zwierzęta dotyka tajemnicza choroba
20-latek zakatował psa swojej dziewczyny i nagrał to telefonem. Teraz usłyszał zarzuty
W stolicy pojawił się groźny i rzadki drapieżnik. Jego imponujący widok wywołuje gęsią skórkę

Redakcja poleca

REKLAMA