Wydała majątek, by przywrócić do życia ukochanego kota. W dodatku jej się to udało

Kobieta sklonowała kota fot. Getty Images, cyano66; zdjęcie poglądowe
Opiekunka kota o imieniu Bear kochała go nad życie. Gdy zwierzak odszedł, zrobiła coś niepojętego. Kobieta odzyskała swojego pupila w zaskakujący sposób, wydając na to prawdziwy majątek.
/ 27.03.2024 19:00
Kobieta sklonowała kota fot. Getty Images, cyano66; zdjęcie poglądowe

Przywiązanie do ukochanego zwierzaka może przynieść wiele szczęśliwych chwil. Po śmierci pupila nie każdy potrafi się jednak z tym pogodzić. Pewna kobieta nie umiała pożegnać się ze swoim kotem i zdecydowała się na niezwykły sposób przywrócenia zwierzaka do życia. Opiekunka sklonowała swojego pupila i zapłaciła za to fortunę.

Wydała majątek, by przywrócić do życia ukochanego kota

Ta przełomowa historia wydarzyła się w Kanadzie, w miasteczku Kelowna. Kris Stewart była dumną właścicielką kota rasy ragdoll o imieniu Bear. Niestety jej ukochany pupil zginął w wypadku samochodowym w wieku 5 lat. Kobieta podjęła decyzję, że zrobi wszystko, by przywrócić Beara do życia stąd pojawił się pomysł pobrania DNA kota i sklonowania zwierzaka.

Proces powiódł się po czterech nieudanych próbach i dwóch latach starań różnych firm zajmujących się inżynierią genetyczną i klonowaniem zwierząt domowych. Sukcesem zakończyły się zabiegi ośrodka z Teksasu. Kobieta w wyniku podjętych działań otrzymała dwa kocięta, które nazwała Bear Bear i Honey Bear. Zwierzaki są genetycznymi bliźniakami i dokładnymi kopiami swojego przodka, Beara. Kobieta jest podekscytowana i uradowana kociakami.

Bear był najmądrzejszym zwierzęciem, jakie kiedykolwiek miałam, a mam zwierzęta, odkąd skończyłam dwa lata – mówiła Kris. – Czułam, że Bear powinien przeżyć więcej (...). Oba kociaki są bardzo podobne do Beara. Są odważne i przebojowe – onet.pl cytuje słowa właścicielki kotka, która wypowiedziała się dla stacji CBC.

Kobieta sklonowała swojego kota

Kanadyjka zdecydowała się na sklonowanie swojego kota, mimo że cały proces kosztował ją około 50 tysięcy dolarów. Kociaki w przyszłości mogą wymagać jeszcze więcej wkładów finansowych, ponieważ zwierzęta urodzone w ten sposób często mają problemy ze zdrowiem. Specjaliści wskazują, że klonowane pupile żyją krócej niż zwykłe, a w dodatku mogą cierpieć na różne dolegliwości, takie jak powiększone narządy. Nigdy nie będą miały też dokładnie takiego samego charakteru jak poprzedni zwierzak.

Szczęśliwa opiekunka kociąt nie przejmuje się zamieszaniem wokół jej osoby i ma nadzieję, że pupile będą cieszyć się jak najlepszym zdrowiem. Kobieta wyznaje, że Bear Bear i Honey Bear dają jej wiele radości. Są bardzo inteligentne i zabawne. Życzymy zatem tej nietypowej kociej rodzince wiele wspaniałych chwil.

Źródło: cbc.ca oraz kobieta.onet.pl

Czytaj także:
Kocia babuszka potrzebuje twojego wsparcia. Każda chwila jest na wagę złota
Sasanka pokazuje, co czuje pies w schronisku. Ten widok wyciska nam łzy z oczu
Papużka śpiewa radiowy hit lepiej niż niejedna gwiazda. Jej głos jest niewiarygodny

Redakcja poleca

REKLAMA