Kocia babuszka potrzebuje twojego wsparcia. Każda chwila jest na wagę złota

Kocia babuszka fot. facebook.com/petpatrolrybnik
Ta starsza kotka nie miała w życiu wiele szczęścia. Teraz jeszcze bardziej potrzebuje pomocy ludzi o dobrych sercach. Dla niej liczy się każda chwila. Poznaj i wesprzyj tę uroczą kocią babuszkę.
/ 26.03.2024 13:05
Kocia babuszka fot. facebook.com/petpatrolrybnik

Nie wszystkie zwierzęta dożywają szczęśliwie do sędziwego wieku. Wiele z nich odchodzi wcześniej lub na stare lata z trudem znajduje schronienie, ale razem możemy to zmienić. Pewna kocia babuszka o czarnym futerku potrzebuje twojego wsparcia. Każdy dzień jest u niej na wagę złota. Kicia nie poddaje się i zaskakuje wszystkich wolą walki. Poznaj jej historię.

Kocia babuszka potrzebuje twojego wsparcia

Historię dumnej kociej seniorki opisała na swoim profilu organizacja Pet Patrol Rybnik. Bohaterka ma na imię Czarnulka i wzrusza każdego miłośnika zwierząt. Wystarczy spojrzeć w jej łagodne i pełne ufności oczy. Nie wiadomo dokładnie, co kryje jej przeszłość, ale z pewnością życie jej nie oszczędzało. 

Kotka trafiła do wolontariuszy w dramatycznym stanie. Miała guzy na listwie mlecznej, mocno przerzedzone futerko, była odwodniona i wycieńczona. Ważyła tylko 2 kilogramy. Jej wiek oceniono na 16-17 lat, co dla kotów jest sędziwym okresem życia. Dodatkowo okazało się, że jest niewidoma i nie ma zębów. Nie wiadomo było, czy dla Czarnulki jest jeszcze jakakolwiek nadzieja na poprawę losu.

Każda chwila jest na wagę złota

Kocia babuszka zaskoczyła wszystkich wolontariuszy swoją wolą życia. Z każdym dniem stawało się jasne, że nie podda się bez walki. Przeszła pomyślnie operację listwy mlecznej i sterylizację. Teraz dochodzi do siebie w kocim azylu. Cierpliwie przyjmuje leki i znosi wszystkie zabiegi.

Czarnulka, jak na kocią seniorkę przystało, przesypia większość dnia, a jej pasją jest wylegiwanie się na słońcu. Ceni sobie obecność człowieka i chętnie przyjmuje wszelkie pieszczoty. Lubi wchodzić na kolana i domaga się głaskania. 

Kicia obecnie potrzebuje wsparcia w postaci mokrej karmy dla kotów seniorów. Może jeść tylko takie ze względu na brak zębów. Wolontariusze proszą także o żwirek dla Czarnulki i innych zwierzaków w azylu.

Jeśli chcesz pomóc tej kociej babuszce, skontaktuj się z Pet Patrol Rybnik na Facebooku. Możesz też zadzwonić po numer 502 909 725 w celu uzyskania adresu do wysłania paczki z podarunkami dla kotki. Na profilu organizacji warto śledzić dalsze losy Czarnulki i innych uratowanych zwierząt.

Źródło: facebook.com/petpatrolrybnik

Czytaj także:
Lepiej nie podpaść kocurowi Zenkowi. Lokalny celebryta nie każdego wpuści na włości
Papużka śpiewa radiowy hit lepiej niż niejedna gwiazda. Jej głos jest niewiarygodny
"Zostałam sama na świecie". Sunia i jej kocia rodzina przeżyły traumę i błagają o pomoc

Redakcja poleca

REKLAMA