POLECAMY

10 największych problemów osób mieszkających w pojedynkę

Mieszkasz sama? Jeśli tak, to wymienione przez nas problemy z pewnością nie są ci obce!
10 największych problemów osób mieszkających w pojedynkę fot. Fotolia

Proste rzeczy potrafią spędzić sen z powiek osobom, które mieszkają same. Okazuje się, że dzielenie z kimś mieszkania potrafi w dużej mierze ułatwić funkcjonowanie na co dzień. Współlokatorzy czasem okazują się bardzo potrzebni. Dlaczego? Choćby dlatego, że życie w pojedynkę nie należy do najłatwiejszych. 

Mieszkasz sama? Sprawdź, czy przedstawione przez nas problemy znasz z autopsji!

10 największych problemów osób, które mieszkają same:

 1. Jeśli w nocy usłyszysz jakiś dźwięk, od razu przypuszczasz, że to intruz
  W nocy masz szczególnie wyostrzony słuch, dlatego każdy szmer budzi twój niepokój i spodziewasz się najgorszego. Za każdym razem jesteś święcie przekonana, że ktoś próbuje włamać się do twojego mieszkania i zrobić ci krzywdę.
   
 2. Zdarza ci się chować pod materacem ostre narzędzia
  W razie odwiedzin nieproszonego gościa musisz przecież być gotowa do ataku. Tylko wtedy, gdy masz przy sobie jakiś nóż czy młotek, możesz spać spokojnie. Bycie przezornym jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziło!
   
 3. Często śpisz przy zapalonym świetle
  Wysokie rachunki za prąd nie znaczą nic w porównaniu z tym, co czujesz, gdy leżysz sama w ciemnym pokoju. Niekiedy strach, który ci towarzyszy, jest trudny do opisania, przez co nie możesz zmrużyć oka. Gdy jest jasno, czujesz się znacznie bezpieczniej.
   
 4. W telewizji nie możesz oglądać nic, co mogłoby cię wystraszyć
  Osoby, które mieszkają same, mają bardzo wybujałą wyobraźnię, dlatego zawsze zanim cokolwiek obejrzysz, musisz się dobrze zastanowić. Z doświadczenia wiesz, że pomyłkę możesz przypłacić nieprzespaną nocą.
   
 5. Twoja lodówka zawsze jest pusta
  W ferworze codziennych obowiązków zapominasz o uzupełnieniu braków w lodówce. Za każdym razem, gdy ją otwierasz, powtarza się ten sam schemat - lodówka świeci pustką, a ty zła i głodna wychodzisz z domu, by zjeść coś na mieście.
   
 6. Nie gotujesz
  Nie spędzasz czasu w kuchni, bo po pierwsze nie uzupełniłaś braków w lodówce, a po drugie w gotowaniu tylko dla siebie nie widzisz żadnego sensu. W konsekwencji jesz byle co na mieście.
   
 7. Nabierasz dużo złych nawyków
  Jedzenie niezdrowej żywności tuż przed pójściem spać czy odkładanie zadań do zrobienia na później to dla ciebie chleb powszedni. Nie ma w mieszkaniu nikogo, kto mógłby zwrócić ci uwagę, dlatego wydaje ci się, że jest to zupełnie normalne.
   
 8. Sprzątanie to dla ciebie ogromne wyzwanie
  Doprowadzenie mieszkania do porządku nie należy do najprostszych czynności, w związku z czym pokrywa je kurz, a od dawna nieużywany odkurzacz zamienił się w jeden z elementów wystroju twojego pokoju.  
   
 9. Nie ma nikogo, z kim mogłabyś spontanicznie gdzieś wyjść
  Wolne wieczory najczęściej spędzasz w domu, bo nie masz osoby, z którą mogłabyś wyjść na miasto. Nudzisz się i popadasz w zły nastrój, bo nie wiesz, jak uporać się z nadmiarem wolnego czasu.
   
 10. Brak towarzystwa rekompensujesz sobie piciem alkoholu
  Nic tak nie poprawia ci humoru jak wypicie lampki ulubionego wina czy puszki piwa. Najczęściej nie poprzestajesz na tak małych ilościach. Po opróżnieniu kilku lampek czy puszek stajesz się najszczęśliwszą osobą pod słońcem.

Zobacz też:

7 zasad urządzania małego mieszkania 7 obowiązków domowych, które wykonasz w minutę!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Nozach, nie noszach mieli być. Cholerny tablet wie lepiej i poprawia... BTW ciekawe czy istnieje choć jedna osoba, która chowa nóż przy lóż ku, w czasach gdy w sekundę może zadzwonić po policje w razie potrzeby?